
Українська оборонна промисловість наразі покриває близько 50% потреб Збройних сил, а також працює над створенням власних систем протиповітряної оборони.
Робота триває як коштом внутрішніх ресурсів, так і завдяки міжнародному партнерству. Про це в інтерв'ю Report заявив радник Офісу президента Павло Паліса.
За його словами, досягти таких результатів вдалося завдяки кооперації з іноземними компаніями, спільному виробництву й відкриттю нових підприємств.
"Ми далі готові нарощувати ці обсяги", - запевнив Паліса.
Він також зазначив, що в найближчому майбутньому Україна "обов'язково здивує світ і не один раз". Особливу увагу, за його словами, зараз приділяють зміцненню повітряного щита. Йдеться про комплекси різного радіусу дії, які повинні протидіяти ракетам усіх типів і безпілотникам Shahed.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний б'є на сполох: ППО потребує рішучих змін
Частина новітніх розробок уже завершена. Деякі з них пройшли випробування в реальних бойових умовах. Вони вже продемонстрували свою ефективність під час виконання завдань навіть у складних умовах, коли ворог вдавався до тактичних маневрів.
Паліса підкреслив, що українські інженери працюють над створенням вітчизняних зенітно-ракетних комплексів. Також шукають способи знищення не лише крилатих і балістичних, а й гіперзвукових ракет. Окремо ведеться розробка дешевих, але дієвих рішень для боротьби з Shahed.
19 квітня повідомлялося, що Німеччина передала Україні другий з чотирьох обіцяних зенітно-ракетних комплексів IRIS-T SLM. Про це повідомило видання Spiegel із посиланням на джерела.
Коментарі