субота, 22 лютого 2025 19:24

ООН розгляне два варіанти резолюції щодо війни: Україна проти м'якої позиції США

ООН розгляне два варіанти резолюції щодо війни: Україна проти м'якої позиції США
Генасамблея ООН розглядатиме два проєкти резолюції щодо війни в Україні ФОТО: armyinform.com.ua

У понеділок Генеральна асамблея ООН розгляне два варіанти резолюції, присвячених третій річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Один документ розробила коаліція демократичних країн, зокрема й Україна, інший - запропонували США.

За даними Укрінформу, спільний проєкт підтримали 58 держав, зокрема всі країни ЄС, Велика Британія, Канада, Японія, Південна Корея, Молдова, Грузія та інші. У документі міститься вимога до Росії негайно та повністю вивести свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росію необхідно позбавити доходів від продажу енергоносіїв, щоб зупинити фінансування війни проти України - Кислиця

Як повідомляє Washington Post, Сполучені Штати закликали Київ відкликати цей проєкт, однак Україна відмовилася, вважаючи американську ініціативу занадто м'якою та такою, що не покладає на Росію повної відповідальності за війну.

Держсекретар США Марко Рубіо пояснив, що Вашингтон пропонує "збалансовану історичну резолюцію", яка має об'єднати країни для пошуку шляхів досягнення миру.

Очікується, що обговорення та голосування за резолюції відбудеться найближчим часом.

Генеральна Асамблея ООН 17 грудня прийняла резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України.

У документі вперше за весь час агресію РФ назвали "загарбницькою війною". Про це йдеться у заяві українського МЗС.

У резолюції Генасамблея ООН різко засуджує злочини Росії проти України. Йдеться, зокрема, про незаконне тримання під вартою цивільних громадян України, застосування тортур і катувань. А також дискримінацію жителів тимчасово окупованих територій. При цьому ООН уперше назвала агресію окупантів "загарбницькою війною РФ проти України".

Зараз ви читаєте новину «ООН розгляне два варіанти резолюції щодо війни: Україна проти м'якої позиції США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути