вівторок, 08 квітня 2025 10:01

Китай намагається "посунути" НАТО в Чорному морі

Китай намагається "посунути" НАТО в Чорному морі
У ЦПД розкрили стратегію Сі Цзіньпіна щодо Чорного моря та Європи. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Китай намагається витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря.

КНР прагне розширити свою військово-логістичну мережу під виглядом цивільних об'єктів, заявив у вівторок, 8 квітня, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.

"Пекін намагається посунути НАТО в Чорному морі. Грузія передала будівництво стратегічного порту Анкалія китайським компаніям, виключивши США з проєкту. Китай інвестує сотні мільйонів доларів і отримує майже половину акцій. Це не просто інфраструктура - це геополітичний важіль. Всього за 30 кілометрів - російська військова база в Очамчирі", - наголосив він.

Водночас Анкалія - не єдиний приклад прагнень КНР. Коваленко застеріг, що коли порт Анкалія запрацює на повну, КНР отримає більший доступ до Європи напряму, минаючи Арктику й Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифна війна: США звинуватили Китай у самоізоляції

Китай вже є у Поті і "заходить" у Батумі. Пекін розвиває свої проєкти у Вірменії і контролює логістику самопроголошеної республіки Абхазія.

"Грузинський уряд дедалі активніше інтегрується в китайську модель управління, з Huawei в інфраструктурі, з "антиіноземними" законами та іншим. Експансія Китаю на чорноморському напрямку є сигналом для Альянсу - Пекін уже не лише в Тихому океані", - зазначив керівник ЦПД.

Стратегія лідера Китаю Сі Цзіньпіна полягає у тому, щоб витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря, звести альтернативний маршрут до Європи без участі Росії й Туреччини й у результаті розширити свою військово-логістичну мережу під виглядом цивільних об'єктів.

Сполучені Штати розглядають можливість скасування частини антиросійських санкцій. Санкції можуть бути зняті в обмін на перемир'я у Чорному морі.

Зараз ви читаєте новину «Китай намагається "посунути" НАТО в Чорному морі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути