субота, 22 грудня 2012 15:24

"Гордості в дніпропетровських небагато, раз вони так поступилися" - блогер з Донбасу

Автор: Фото: Северин Наливайко
  Денис Казанський, блогер. Народився 10 лютого 1984 року.
2006-го закінчив Донецький національний університет економіки і торгівлі. Рік працював фінансистом із цінними паперами. Почав вести живий журнал під назвою "Усе буде Донбас!". Сторінка стала популярною після репортажу з Єнакієвого. "2010 року Янукович став президентом. Я пофоткав його печальну батьківщину, це спричинило навалу читачів, стали мене цитувати й поширювати. Зараз щодня його переглядають приблизно дві тисячі людей. Це на рівні багатьох донецьких новинних сайтів".
Відтак Казанський іде в журналістику. Працював на сайті "Новости Донбасса". Нині - журналіст сайту "Остров".
Денис Казанський, блогер. Народився 10 лютого 1984 року. 2006-го закінчив Донецький національний університет економіки і торгівлі. Рік працював фінансистом із цінними паперами. Почав вести живий журнал під назвою "Усе буде Донбас!". Сторінка стала популярною після репортажу з Єнакієвого. "2010 року Янукович став президентом. Я пофоткав його печальну батьківщину, це спричинило навалу читачів, стали мене цитувати й поширювати. Зараз щодня його переглядають приблизно дві тисячі людей. Це на рівні багатьох донецьких новинних сайтів". Відтак Казанський іде в журналістику. Працював на сайті "Новости Донбасса". Нині - журналіст сайту "Остров".

16 грудня у Єнакієво пройшли позачергові вибори міського голови. Кандидат від Партії регіонів Валерій Олійник набрав понад 90% голосів. Явка виборців становила 44%. Донецький блогер та журналіст Денис Казанський вважає, що явку завищили, а провладному кандидату "намалювали результат". Він висувався в кандидати на мера міста від УДАРу, але йому відмовили в реєстрації.

- Всі розуміли, що реальних виборів не буде. Є намісник, Янукович призначив Олійника: "Оце вам новий мер" (18 жовтня президент, відвідуючи рідну школу, познайомив учнів із Валерієм Олійником: "Знаєте, хто це? Мер Єнікієвого. Тепер будете знати" - ред.). Решта — спектакль, каже  Казанський. В інтернеті він відомий як Frankensstein.

Скільки голосів накрутила собі Партія регіонів в Донецькій області на парламентських виборах?

- Добряче накрутила. Це видно вже з того, що на округах, де було багато спостерігачів, результати дуже різняться. У Горлівці мій знайомий працював на окрузі мажоритарника Петра Антипа (донецький скульптор, ішов самовисуванцем. - ред). Там дуже слідкували за кількістю виборців, аби не було вечірніх домальовок - то явка ледве перевищила 40 процентів. По області ж вона понад 60. У Донецьку на одному окрузі 80 процентів, а на сусідньому - 50. Виходить, одна частина вулиці проголосувала наполовину, інша - майже повністю. Так не буває. Це явно докрутки.

У день парламентських виборів "Свобода" говорила, що по деяких дільницях Донеччини станом на обід мала четвертий і навіть третій результат.

- Повністю допускаю. Впродовж дня ситуативно може бути. Але в підсумку все стає на свої місця.

"Свобода" поставила особистий рекорд у Донецькій області в Єнакієвому й Торезі. Ігор Славгородський там набрав 3,1 процента голосів. Для "Свободи" на батьківщині Віктора Федоровича - це багато. Думаю, якби там погодженим кандидатом від опозиції йшов якийсь "бютівець", набрав би і 10 процентів. Бо "Свобода" багатьох донеччан таки відлякує. Зараз рівень підтримки цієї партії тут 3-4 відсотка.

Загалом підтримка проукраїнських сил на Донбасі має тенденцію до росту. Років 10 тому хто б за того Тягнибока голосував? 2007 року вони вже мали 0,3 процента, а тепер усюди відсоток переступили. І не треба забувати, що накрутки на користь "регіоналів" автоматично понизили відсотки всіх інших сил. Не знаю, скільки в Донецьку націоналістів, але на окрузі Ландика, а це три райони міста, за "Свободу" проголосували півтори тисячі людей (Валентин Ландик — нардеп-"регіонал" по округу №43. Всього Донецьк охоплює п'ять виборчих округів. - ред.).

Якби ти був тут у владі - з чого починав би роботу?

- Та хоча б за комунальні проблеми взятися. Треба скорочувати котельні, теплотраси, переходити на індивідуальне опалення. Деякі міста Донбасу вже йдуть цим шляхом. Для нашої області це ще й вимушено, бо в деяких містах котельні закриваються, їх розграбовують. Частина людей самі перевелися на автономне, пережили біду, але зараз їм легше. Заощаджують на газі, та й екологічніше це, бо теплотраси на нагрів вулиці купу грошей спалюють. Ліпше б за них допомогли людям поставити автономне опалення.

Без опалення зараз один із найбільших вузів, Донецький технічний університет. Перед шахтарями борги, перед бюджетниками - борги. Все йде до питання, де влада знайде гроші? В нас же державну казну поповнюють так, що на один зароблений мільярд - три вкрадених. Це як воду решетом носити. Зараз ще легко експортувати метал, на нього високі ціни, і цим тримають всю економіку. Але так завжди не буде. Доведеться шукати інші джерела доходів. А їх нема. Бюджет колапсує.

Я б перетворював жеки в ОСББ. Крім того, є проект, який давно виношують романтики - створити політехнічний музей, технопарк під відкритим небом на ділянці закинутої шахти чи заводу. Обладнання туди навезти, механізмів у якості експонатів. У СНД такого нема. Цей об'єкт заманював би туристів. Це імідж, це гроші. Але поки що в області усе залізо тільки грабують і ріжуть на металолом.

Кому здають вугілля власники нелегальних копанок? Це все централізовано тримають одні люди?

- Звичайно, централізовано, хоч не обов'язково одні. Дехто каже, що цим по області відає син Януковича. Дехто, що Іванющенко (депутат Верховної Ради на прізвисько Юра Єнакіївський. - ред). Скоріш - усі потрошки. Є фірми, зокрема компанія молодшого Януковича ДРФЦ, в оренді в неї фабрики збагачення вугілля. Звичайно, вугілля їм звідкись треба брати. Беруть і з шахт, і з приватник підприємств. Через них можна вугілля прогнати, написати, що добуто стільки, а насправді - більше.

Що робити з містами, які живуть за рахунок шахт, які вже при смерті?

- Дуже важко у щось переорієнтувати, коли люди ніколи нічого іншого не робили. Будувати альтернативні підприємства, швейні цехи. Можливо, і переселяти людей, бо такі поселення як Сніжне простіше розрівняти бульдозером. У Новопавлівці на Луганщині каналізації нема, палять буржуйками, люди качають воду з землі. Що там зробиш, як не розселяти?

Що буде на виборах 2015 року?

- Якщо такі рішучі сили, як "Свобода", обростатимуть електоратом і надалі – щось має вийти.

Чому по Києву автомобілів із дніпропетровськими номерами більше, ніж із донецькими?

- Там дуже потужний промисловий центр. Дніпропетровські клани теж численні і сильні. Були Кучма, Пінчук, Лазаренко, Тимошенко, Коломойський, Тігіпко. Але останнім часом розпорошились. А донецькі навпаки - згуртувалися. Є хитання, але розуміння спільної справи переважає над власними амбіціями, чого не скажеш про дніпропетровських і решту. Харків взагалі опинився на задвірках, хоч перша столиця, найбільше місто. Стали провінцією.

Надовго засіли донецькі?

- Це залежить від того, скільки решта України буде їх терпіти. Я так розумію, що гордості в дніпропетровських небагато, раз вони так поступилися.

Складно бути опозиційним журналістом у Донецьку?

- 2004 року видання "Остров", де я зараз працюю, дійсно було донецьким островом свободи. Інтернету тоді було мало, а газети всі - підконтрольні Януковичу. Зараз інтернет швидко шириться, люди читають різні ЗМІ, а в них цензури вже мало, якщо не рахувати зовсім трешових. Друковані газети впали в тиражах сильно і, щоб зовсім не померти, стараються писати більш-менш об'єктивно, тягнутися за стандартами інтернету.

Але суть у тому, що реакції від суспільства нема. От, написав я, як Єфремов (керівник фракції Партії регіонів у Верховній Раді - ред.) луганський завод розграбував. Із фотографіями, сканами, свідченнями працівників. Навіть фільм про це змонтував. А толку? Мені не погрожують, але й Єфремов все одно депутат. Його не переслідують. І фільм "Стахановский могильщик", і "Шахтерский тупик" добре розішлися в інтернеті. Навіть сайт газети "Сегодня", Ріната Ахметова, передрукував. І що? Люди кажуть "Єфремов розвалив наші заводи, але голосувати буду за Партію регіонів". В чому тоді смисл опозиційної журналістики?

Зараз ви читаєте новину «"Гордості в дніпропетровських небагато, раз вони так поступилися" - блогер з Донбасу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

47

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

01.04.2013 16:17:28SergiyS61.91.89.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Еще бы Шишацкий заявил о реальной экологической катастрофе в районе ТЭС! На несколько километров вокруг станции все засыпано угольной пылью, местные жители дышат всем этим, что в итоге приведет к появлению у них дыхательной аллергии и силикоза легких, но самое страшное, что первыми пострадают и начнут болеть дети. Вдобавок жители близлежащих районов теперь остались без отопления и горячей воды, и альтернативы у них никакой, так как Углегорская ТЭС была единственным источником тепла. Остается только сказать СПАСИБО нашим политикам за их жадность! Закупки газа они снижают, зато увеличивают нагрузки на угольные ТЭС, которые даже не могут модернизировать и вот в итоге из-за их жадности страдают простые люди.

01.04.2013 16:17:55SergiyS61.91.89.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Вообще угольные ТЭС - это прошлый век, во время добычи угля и от заболеваний, связанных с выбросами ТЭС, гибнет народу больше в несколько раз, чем во всей остальной энергетической сфере вместе с авариями. Добыча и использование угля приводит к кислотным дождям, отравлению грунтовых вод и выбросам с высоким содержанием тяжелых металлов, от чего пытается оградиться весь цивилизованный мир, но в отличие от них нас пытаются вернуть в эти условия.

30.03.2013 11:18:18без кровосісь37.229.194.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Кто-бы сомневался, что количество жертв значительно больше, чем сообщили региaнальные брехуны...

30.03.2013 10:50:06Полина91.124.142.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Досталось от совка наследия, так власти и этим не могут распорядится, не то что новое построить. Что имеют разваливают или разворовывают, а страдают люди и течто погибли-пострадали, и те что остались без тепла. У красных хоть программа модернизации есть, а эти сидят и ничего не делают!

30.03.2013 08:12:26Андрей178.165.78.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Там уже нечего продавать!!!
Эту беду нужно решать всеми силами.
Речь идет о 12 тыс. населения города Светлодарск!
Сгорело предприятие городообразующего масштаба!

30.03.2013 08:23:55НАХТІГАЛЬ109.227.112.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Про те й мова,що 12 тис.НАСЄЛЄНІЯ,"мєшканцев",не НАРОДУ!Отже,горить не тільки земля,а й дахи і небо від данєцкіх окупантів:(((

29.03.2013 23:30:34viz92.113.60.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

ПАТ "Центренергопогіб" одна людина і п'ятеро постраждали.

Це що, прикол?;););)

29.03.2013 23:05:19burunduk3393.74.68.--
  • 10+
  • 0-
  • Відповісти

все це підступність нечесних бізнесменів, не інакше як зіграв факт приватизації ТЕЦ ціною так, до того ж в кінці року Центреенрго отримала кредит від Ощадбанку на 419 млн. грн. А чистий прибуток склав 39 млн. грн. Ось і сидите при свічках, панове.

29.03.2013 22:34:23Анастасия Силенко5.248.137.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Очень много вопросов по поводу пожара на станции, особенно после получения кредита около 450 тыс. гр. Еще возникает вопрос, неужели власть ни как не развивает отрасль? Похоже кроме коммунистов это ни кому не нужно!

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути