понеділок, 30 грудня 2024 12:45

Дружину колишнього нардепа Шепелева засудили до семи років тюрми

Дружину колишнього нардепа Шепелева засудили до семи років тюрми
Її засудили за фіктивну оренду офісу "Родовід банком". Фото: Wikimapia

Шевченківський районний суд Києва визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групи осіб.

За версією слідства, 2009 року після націоналізації "Родовід Банку" народний депутат від "Блоку Юлія Тимошенко" Олександр Шепелев став неформальним "смотрящим" за банком і організував передачу йому в оренду будинок в Рильському провулку, 4. Власницею новозбудованого об'єкта була дружина Шепелева. Про це пише "Судовий репортер" із посиланням на вирок від 18 грудня.

З вересня 2009 по березень 2010 року "Родовід Банк" перерахував Галині Шепелевій 18,5 мільйонів гривень за оренду. Фактично банк не використовував ці приміщення. У 2010–2011 роках у будинку облаштував свій офіс депутат від "Партії регіонів" Юрій Іванющенко.

Йдеться про багатоповерхову будівлю в історичному центрі Києва площею 6124 кв.м. Будинок неодноразово арештовували у різних кримінальних провадженнях. У 2017 році його переоформили на офшорну компанію, а Галина Шепелева заявляла про рейдерське захоплення її майна. За оцінкою 2024 року, вартість будівлі становила 47 мільйонів гривень.

У суді Галина Шепелева не визнала своєї провини. Вона пояснила, що у 2009 році перебувала у Криму, а чоловік займався депутатською діяльністю в Києві. Вона підтвердила факт здачі будинку в оренду, але стверджувала, що не брала участі у процедурі та довіряла помічниці чоловіка, яка готувала документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є докази, що він агент ФСБ" - Луценко про екс-надепа

Адвокати надали довідку з поліграфа, яка свідчила, що Шепелева з великою ймовірністю не причетна до злочину. Проте суд не врахував цей доказ, оскільки тестування не призначалося судом, а експерт не був попереджений про кримінальну відповідальність за можливий неправдивий висновок.

Суд визнав вину Шепелевої доведеною. Її засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Під варту її поки не взяли. У 2020 році інший суд ухвалив стягнути з Шепелевої 18,5 млн грн на користь "Родовід Банку". Це рішення набуло чинності.

Олександр Шепелев перебуває у міжнародному розшуку за низку злочинів, серед яких заволодіння коштами "Родовід Банку" та замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка. У 2013 році його затримали в Угорщині та екстрадували в Україну. У 2014 році Шепелеву вдалося втекти з-під варти, підкупивши охорону.

2018-го його знову затримали в Київській області. У 2020 році Деснянський суд Києва засудив його до 7 років ув'язнення за втечу з-під варти. 2022 року Оболонський райсуд призначив йому 15 років ув'язнення за організацію вбивства банкіра у 2003 році.

У різних судах Києва тривають розгляди інших справ Шепелева, включаючи розтрату коштів "Родовід Банку", замахи на вбивства та замовлення вбивства полковника Романа Єрохіна 2006 року.

Колишнього народного депутата Олександра Шепелєва звинувачують у державній зраді, замовних вбивствах, розтраті і привласненні майна, легалізації доходів, викраденні автотранспорту, втечі з місць позбавлення волі.

У ніч на 6 липня 2014 року він разом із конвоїром утік із лікарні швидкої допомоги, де перебував на лікуванні після екстрадиції та утримувався під вартою. Справу проти екс-нардепа порушили 2012 року.

Улітку 2014-го українські правоохоронні органи оголосили Шепелєва в міжнародний розшук. Восени того ж року Печерський райсуд Києва виписав ордер на арешт екс-нардепа. 2015-го Україна звернулася до Генпрокуратури РФ із запитом про видачу Шепелєва. Російська Федерація офіційно відмовила.

Зараз ви читаєте новину «Дружину колишнього нардепа Шепелева засудили до семи років тюрми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути