неділя, 16 січня 2022 10:35

"Це ганьба, Зеленський підставляє Україну" – юрист про конкурс на головного спецпрокурора

"Це ганьба, Зеленський підставляє Україну" – юрист про конкурс на головного спецпрокурора
Президент Володимир Зеленський давав президенту США Джо Байдену особисту обіцянку, що конкурс закінчать до кінця року, говорить експерт групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ Роман Маселко. Фото: "Українська правда"

Влада хоче поставити керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури лояльну людину, тому затягують конкурс. Це підставляє репутацію України перед стратегічними партнерами в умовах війни із Росією. Про це Gazeta.ua розповів адвокат, експерт групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ Роман Маселко.

"Затягувати можуть довго. Те, що комісія не змогла проголосувати за математичну операцію – що 230 плюс 16 буде 246 - було соромом і ганьбою. Хтось із комісії хворіє, у когось кішка голодна вдома. Губили дипломи й довідки. Можна очікувати на що завгодно. Тягнути можуть, поки чекають на скасування конкурсу рішенням ОАСК, наприклад. У підсумку програє Україна", – каже Маселко.

Це особливо цинічний саботаж, наголошує адвокат.

"До конкурсу прикута увага перших осіб наших стратегічних партнерів. Президент Володимир Зеленський давав президенту США Джо Байдену особисту обіцянку, що конкурс закінчать до кінця року. Під цей конкурс підв'язана наша допомога від ЄС. Звертали увагу посли Великої сімки. Дії членів конкурсної комісії – це вже злочин і зловживання службовим становищем", – розповідає адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Те, як затягують конкурс з обрання керівника САП, – плювок в обличчя Байдену": він триває майже рік

Коли фаворити влади не пройшли, було зрозуміло, що конкурс намагатимуться зірвати, наголошує Маселко.

"Але щоб так – не міг уявити. Вигоди від блокування конкурсу значно менші, ніж утрата репутації держави. Посли Великої сімки казали, що прийдуть всім складом на засідання комісії. Але ухвалити рішення вони не можуть. Міжнародні партнери можуть відмовитися від допомоги й підтримки - і це під час агресії Росії. Міжнародні спостерігачі можуть відмовитися від участі в наших конкурсах", – уточнює адвокат.

"САП – головний орган в усій антикорупційній інфраструктурі. Тому що навіть у НАБУ руки й ноги зв'язані через те, що немає керівника Спецпрокуратури. Зараз ці функції виконує генеральний прокурор. Але логіка в тому, щоб САП була незалежною і від генпрокурора. У розвалі справи Татарова й передаванні її до СБУ зіграла генеральна прокурорка (2 грудня 2020-го НАБУ й САП підготували підозру Татарову. Але її не вручили, тому що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відсторонила чотирьох прокурорів, які вели справу. - Gazeta.ua)", – говорить Маселко.

Влада намагається поставити на чолі правоохоронних відомств людей за принципом лояльності, розповідає адвокат.

"Міжнародні партнери й суспільство вказували, що це неможливо. Люди на чолі цих структур мають бути незалежними. Це принцип успішної боротьби з корупцією. Лише покарання представників чинної влади матиме ефект", – додає Маселко.

Конкурс на посаду керівника САП триває з січня 2021 року. У грудні минулого року конкурсна комісія відмовилися затверджувати результати. Голова конкурсної комісії Катерина Коваль заявила, не роблять цього, оскільки чекають на відповідь з Офісу генпрокурора, який дозволить оголосити переможців.

Обрати нового керівника САП і забезпечити прозорий процес обрання нового директора Національного антикорупційного бюро Володимир Зеленський обіцяв після зустрічі з президентом США Джо Байденом 1 вересня 2021 року. Про це йдеться у спільній заяві Києва й Вашингтона щодо стратегічного партнерства двох країн.

Зараз ви читаєте новину «"Це ганьба, Зеленський підставляє Україну" – юрист про конкурс на головного спецпрокурора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути