Зламати систему в Генпрокуратурі зможе незалежний керівник. Проте така людина невигідна владі.
Про це сказав начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв'ю Gazeta.ua.
"Всі 25 років влада хоче, щоб генпрокурор був залежним. Досі люди з системи нічого не змінили на краще. Часто - через вплив політичних сил на їх призначення. Тому ідея призначити людину "з-поза" без прокурорського досвіду має право на життя. Але щоб зламати систему, якісно змінити її - треба мати юридичний фах і відповідний досвід роботи. Якщо допустити, що генпрокурор - незалежна порядна людина не з системи, то поруч має бути хтось із досвідом роботи в прокуратурі", - зазначив він.
Оцінювати треба не конкретну кандидатуру, а план дій, каже прокурор.
"Генпрокурор не з системи має бути настільки сильним, щоб відстоювати незалежність прокуратури. Але при цьому добитися, щоб прокуратура якісно працювала. Це його основна функція. Оцінювати Луценка, як і інших кандидатів, в генпрокурори складно. Оцінювати треба план дій та можливості його виконання", - додав Горбатюк.
Більше читайте в ексклюзивному інтерв'ю Сергія Горбатюка на Gazeta.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вночі домовилися про закон для Луценка - нардеп
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада проголосувала за законопроект "під Луценка-генпрокурора". Законопроект №4645 ідентичний попередньому № 4469. Який парламент відхилив у вівторок.
Згідно з ним, генпрокурором може стати громадянин України, який має вищу освіту і стаж роботи в галузі права або досвід роботи в законодавчому, чи правоохоронному органі не менше 5 років. При цьому вища юридична освіта не обов'язкова для кандидата.
Противники документу назвали закон написаним "під Луценка". Його кандидатуру на керівника ГПУ обговорюють у кулуарах після відставки колишнього генпрокурора Віктора Шокіна.
Коментарі
1