Ліхтарі на столичній вул. Інститутській прикрасили українськими та американськими прапорцями. Обабіч вулиці вишикували міліцію. Вчора зранку тут мав проїхати на зустріч із 54-річним Віктором Ющенком віце-президент США Річард Чейні, 67 років.
Напередодні він відвідав Грузію, продемонструвавши їй підтримку в конфлікті з Росією. У Києві з Віктором Ющенком вечеряв у заміській резиденції українського президента. Наступного ранку провів переговори з прем"єром Юлією Тимошенко, потім знову зустрівся із главою держави.
На подвір"я Секретаріату президента журналістів впускають за 2 год. до приїзду Річарда Чейні. Працівники прес-служби кажуть, які питання не можна ставити американцю:
— Щоб ми не чули типу "коли ви виведете війська з Іраку?".
На Чейні чекає міністр оборони Юрій Єхануров, 60 років. Розповідає журналістам про російський Чорноморський флот у Криму. Нарікає, що Міністерство погано інформує українців, що то за кораблі.
— Наприклад, крейсер "Москва" у Чорному морі — це все одно, що великий предмет у мисці води, — каже міністр. — І коли він рушив на Грузію і стояв біля Сухумі, то дістав би пострілом до Тбілісі.
Віктор Ющенко виходить на ґанок будинку Городецького. Машини з віце-президентом США та його охороною чекають за воротами. Об 11.55 в"їжджають два однакові "порші" з закордонними номерами. З одного вибігають охоронці і прямують до другого. Відкривають дверцята Чейні. Той виходить і тисне Вікторові Ющенкові руку. Разом вони заходять до будівлі.
— Нас турбує використання Чорноморського флоту Російської Федерації в конфліктах із третіми країнами, — каже Віктор Ющенко про похід російських кораблів із Криму на Грузію. — Це не відповідає національним інтересам України.
Водночас Чейні додає: щоб захиститися, Україна має стати членом НАТО.
— Ми глибоко зацікавлені у благополуччі й безпеці України, — продовжує. — Ваш народ сам може вирішити долю вступу в Альянс, і жодна інша країна не має права вето на це рішення.
Коментарі
3