Нардепа 62-річного Василя Кисельова поновили у лавах Партії регіонів. Перед минулими президентськими виборами його виключили звідти за критику кадрової політики Віктора Януковича в Криму. Тепер Кисельов повернувся до партійних справ.
Опозиційні партії на півострові нарікають на тиск влади. Що відбувається у передвиборній кампанії?
— Опозиція кричить, бо розуміє, що після цих виборів її поїзд піде. Особливо біснується Леонід Грач (лідер комуністів Криму. — "ГПУ"). Кричить, що ми не виконуємо обіцянку по російській мові. Я ще 2007 року казав, що на питання, які роз'єднують країну, треба накласти мораторій, вони не на часі. Грач думає, що цей піар додасть йому голосів. Але він набере менше, ніж мав. Біситься, бо розуміє, що більше не правитиме Кримом, не буде землю дерибанити у Кримському заповіднику.
Нардеп-"бютівець" Андрій Сенченко каже, що Партія регіонів має більшість у тервиборчкомах Криму й відмовляє у реєстрації опозиційним кандидатам.
— Це неправильно — відмовляти в реєстрації. Тим, кого не зареєстрували, треба йти в Центрвиборчком, у суд.
Проте навіть у Центрвиборчкомі визнають, що ТВК рішень судів не виконують.
— Це перегини на місцях. Ніхто місцевим керівникам вказівок відмовляти у реєстрації не давав. Президенту перед Європою треба показати прозорість виборів. Якщо хтось цього не розуміє, то потім доведеться відповідати.
Зі слів Грача, прем'єр Криму Василь Джарти будь-якою ціною добивається, щоб "регіонали" набрали в місцевих радах півострова не менше 70 відсотків голосів.
— Ніхто Джарти такого нереального завдання не ставив. Він має набрати 51 відсоток, і йому вистачить. При моїх натягнутих стосунках із Джарти можу сказати, що в багатьох питаннях я його підтримую. По окремих — не згоден. Не треба було бити горшків із партією "Союз" Льва Миримського. Він досить впливовий харизматичний чоловік. І Василь Георгійович теж людина рішуча, різка, але не знає кримської специфіки.
Коментарі