25% українців вважають, що 2021 року можливі дострокові вибори президента. 54% мають протилежну думку — що нової кампанії не буде, 21% — не змогли відповісти. Про це свідчать результати опитування, яке провели Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології 5–13 грудня.
Третина опитаних — 33% — вважають можливими дострокові вибори до Верховної Ради. 45% думають, що зараз це неможливо, а 22 — не визначилися.
39% вважають імовірною зміну уряду наступного року. 40% проголосували, що такого не станеться, а 22% — не визначилися.
Опитування проводили в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Поспілкувалися із 2004 громадянами. Статистична похибка не перевищує 3,3%.
— До цієї влади довіра сформувалася швидше, ніж до попередників, і протрималася довше. Але у другій половині 2020-го почалося розчарування, — каже політичний аналітик 32-річна Марія Золкіна.
— Не відбулося очікуваних змін. Та й пандемія підняла на поверхню всі суспільні проблеми. Невдоволеність урядом, парламентом і президентом мотивувала громадян задуматися над проведенням дострокових виборів.
Роботу уряду пов'язують із проблемами в охороні здоров'я, наскільки забезпечені громадяни, чи комфортно і захищено почуваються.
Зеленському дорікають через погіршення умов життя, та найбільше — за незавершений конфлікт на Донбасі. Цю тему він зробив центральною у своїй зовнішній і внутрішній політиці. А прогресу так і не було.
За партію влади торік голосували фактично, як за Зеленського. Хотіли нових облич й іншу якість роботи політиків. Розчарування громадян у всьому, що відбувається, може призвести до посилення позицій старих політиків. Зокрема, проросійських.
Влада має показати ефективність в управлінні державою. Треба максимально пояснювати свої рішення. Зараз вони виринають нізвідки і їх постійно відтерміновують. Суспільство губиться. Складається враження, ніби влада не знає, що робити. Люди перестають їй довіряти.
Коментарі