![У неділю, 7 жовтня, лідер партії ”Україна — Вперед!” Наталія Королевська, 37 років, заходить у Центр розвитку дітей раннього віку Полтавської обласної дитячої лікарні. У скляних кювезах лежать передчасно народжені немовлята. У центрі щороку виходжують до 200 таких дітей.
— Я теж мама, маю двох синів, — каже Наталія Юріївна. — Те, що за роки незалежності населення України зменшилося на мільйони, лякає. Це наслідок роботи політиків старої формації. В Україні досі не вирішені медичні й екологічні проблеми, з якими успішно борються в інших країнах. Від цього чимало громадян шукають майбутнього для дітей за кордоном. Наша команда пропонує програму, пріоритет якої — підтримати материнство і дитинство.
Разом з Наталією Королевською до медиків приїхав Ілля Ємець — кардіохірург, доктор медичних наук. Він уперше зробив операцію на серці немовляті, якому було 3 години від народження. 56-річний Ілля Ємець — №4 у виборчому списку партії ”Україна — Вперед!”.
— Торік на медичну галузь виділили 46 мільйонів гривень. Це більше, ніж за всі останні роки. Але кращою медицина не стала, — каже Ілля Миколайович до медиків. — Маємо готовий законопроект у поміч медичній галузі. Коли його приймемо, ви як фахівці зможете впливати на якість ліків, що отримує ваша лікарня. Заробітна плата лікаря залежатиме від кількості пацієнтів. Гарні фахівці отримають стимули в роботі. Страхова медицина — це не початкова точка, а результат проведених медичних реформ.](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/460/460398_1_w_300.jpg?v=0)
7 жовтня близько 18.00 у Полтаві в палаці дозвілля "Листопад" переповнена зала. Стоять на східцях, у проходах. Полтавці чекають презентації програми партії "Україна — Вперед!". Хочуть поспілкуватися з її лідером Наталією Королевською та №2 у виборчому списку — футболістом Андрієм Шевченком. Він заходить до зали під оплески. Присутні встають.
— Я довго жив у Європі і знаю про європейські цінності не з чуток, — схвильовано каже Андрій Шевченко, 36 років. — Нашій державі потрібні негайні реформи. За 20 років чисельність населення у країні скоротилася з 52 до 46 мільйонів. 70 відсотків дітей не можуть виконати звичайні нормативи з фізичного виховання. Лише 7 відсотків школярів вважаються здоровими. "Україна — Вперед!" розробила програму для розвитку фізичної культури і спорту. Перш за все, фізичну культуру потрібно зробити пріоритетом держави. Збільшити фінансування галузі до 7 мільярдів гривень на рік. Забезпечити громадян необхідною кількістю басейнів, спортивних залів, майданчиків. Мене часто запитують, чому держава відвернулася від спорту. Я за останні два роки заплатив близько 5 мільйонів гривень податку. На ці гроші можна збудувати мінімум 30 спортивних майданчиків. Куди пішли ці гроші?
— У кармани! — вигукують хором люди.
У залі аплодують. На сцену виходить 37-річна Наталія Королевська.
— Від нас залежить, якою буде країна, — говорить. — У рідному місті до мене підійшов хлопець. Закінчив технікум, хотів піти на шахту працювати. Йому сказали, давай хабар — влаштуємо. Мій батько 20 років відпрацював під землею. Він шахтар. Пішов у пенсійний фонд, щоб перерахували пенсію. Знову кажуть: давай хабар, порахуємо по-чесному, а ні — отримаєш мінімалку. Держава принижує своїх людей подачками і невиконанням законів. За 20 років одні й ті ж політики приходять до влади та воюють, хто крастиме з бюджету, знищуватиме економіку. Ми опускаємося на дно, де 45 мільйонів живуть на межі бідності, а невелика купа людей володіють майже всією країною.
— Правду кажете, — вигукують із зали. — Так жити далі не можна.
— Коли сім місяців тому оголосили, що створюємо команду нових лідерів, з нас сміялися, потім ігнорували. А тепер бояться, — продовжує Королевська. — До Полтави приїхав Ілля Ємець — кардіолог, якого знають і шанують у всьому світі. Хотів у пологовому провести консультацію для хворих діток. Але його не пустили до малих. Вчора у Черкасах закрили всі стадіони, щоб ніхто з хлопців не прийшов на майстер-клас до свого кумира футболу Андрія Шевченка. Бо політичний маразм перевершує здоровий глузд. Але шанс змінити країну є — провести економічну революцію. Програма її втілення — "Нова економіка — нова країна". І час змін настав.
Полтавці більш як годину спілкувалися з Наталією Королевською та Андрієм Шевченком.
Коментарі