Юлія Тимошенко своєю поведінкою в суді спровокувала свій арешт, вважає екс-голова столичного Печерського райсуду 61-річний Микола Замковенко.
Він 2001-го вів процес над Тимошенко. Тоді її компанію ЄЕСУ звинувачували у розкраданні $1 млрд. Замковенко визнав звинувачення безпідставними. 2006-го він став народним депутатом за списком БЮТ. А через рік Тимошенко назвала його зрадником за відмову скласти мандат разом з іншими "бютівцями".
— Юлія Володимирівна навмисно затягнула суддю Кірєєва в словесну перепалку, — говорить Замковенко. — Домагалася зміни запобіжного заходу, й він повівся. Тепер вона як великомучениця сидить у слідчому ізоляторі та знімає дивіденди. Підняла свій політичний імідж — у неї все нормально, а влада хай відмивається.
У Родіона Кірєєва незначний суддівський досвід. Чи готовий він вести цей процес?
— Справа неординарна, пов'язана з безпекою нашої держави. Вона від самого початку стала політичною. Газові угоди не призначені для широкого загалу. Є технічні дані, які повинні бути закритими. Натомість свідки, адвокати виходять із зали суду й дають коментарі. Для чого ж тоді судовий процес? Можна було би проводити його в актовому залі.
Кірєєв може відмовитися від цієї справи?
— Якби раніше "захворів" чи взяв лікарняний, міг би красиво вийти з процесу. Зараз справа розкрутилася — пізно. Новому судді потрібно мінімум 15 днів, щоб ознайомитися з матеріалами. Така затримка не потрібна з точки зору процесу.
Як пояснити часту зміну захисників екс-прем'єрки?
— Це добре продумана тактика затягування процесу. Юлія Володимирівна не потребує захисників. Вона дуже грамотна у питаннях газових угод. Тимошенко хоче дотягнути процес до виборів 2012 року. Але справу розглянуть швидше.
Коментарі
4