середа, 24 жовтня 2012 05:15

"Про Юльку ми думаємо від душі, а про Януковича — гад"

— Анекдот про Януковича розкажу, — розмахує руками 47-річний Валерій Степанюк. Він невисокий у чорному спортивному костюмі. У неділю торгує солодощами на ринку в селищі Ратне Волинської області. Великий базар тут буває раз на тиждень.

— Молиться Янукович у церкві. Просить Бога, шоб дав того і того. Біля нього баба: "Господи, дай мені хоч 2 тисячі гривень, бо така бідна". Янукович намагається молитися, а біля нього баба все: бу-бу-бу. Дав він їй грошей, шоб успокоїлася. Баба порахувала — 1800. "Боже, знайшов через кого гроші передавати".

З десяток людей біля Валерія Степанюка довго сміються. Базар саме в розпалі. Народу багато. Біля входу до ринку в наметі торгують з коробок овочами та фруктами. Праворуч у трьох пластмасових баліях плаває річкова риба. Підходить подружжя. Доки чоловік вибирає рибини, дружина тримає на руках 3-річну дівчинку.

— Сьогодні придбали пральну машинку, — розповідає 35-річна Лілія. Прізвище не називає, бо "не любить бути в центрі уваги". — Склали мою і чоловіка зарплату. Тепер шукатимемо, в кого позичити гроші, щоби цей місяць прожити. 17 років працюю вчителем у школі в селі за 20 кілометрів. Живе там 350 людей. Усі їдуть звідти, нема роботи. Хто лишається, мусить працювати на полі. Школа у нас маленька. У середньому вчитель отримує 2 тисячі гривень без премій. У більших школах — 3 тисячі. Залежить від кількості перевірених зошитів, наповненості класів, кваліфікації. У мене троє дітей. Їх треба прогодувати, в школу зібрати. Чоловік удома доглядає найменшу. У селі нема садочка. Діток дошкільного віку 20 набереться. Мрію старшого сина повезти на море. Він хворобливий, кашляє. На вчительську зарплату не проживемо. Картоплі вродило дай Боже. Здавали по 70 копійок за кіло. Тепер лежить, нема їй збуту. Мусимо тримати свиней, корову. Молоко нікому не потрібне. Ратнівський молокозавод збирав його за гривню 80 — вода газована дорожча. Але й тих грошей людям заборгували. Робили забастовки, казали на Київ підемо.

— В Україні буде порядок, коли до влади прийдуть нові молоді люди, — перебиває продавець, беручи в жінки гроші за 1 кг коропів.

— Шо ти говориш? Дивися, ше посадять, — підходить до підприємця літній чоловік, поправляє шкіряну кепку на голові. — Коли картоплю брали по 3 гривні, люди на базар сунули, не можна було пройти. Буду голосувати за того, хто поміг селові. Степан Івахів (мільйонер, депутат Волинської облради. — "ГПУ") окна поставив у школах, кришу поміняв, на медпункти дав гроші. Хоч перед виборами поміг, потім нічо п'ять років не робитиме. Не казатиму, як мене звати. Мені нема за шо переживати. Тримаю хазяйство, є жінка, діти. Роблю трактористом. Тисячу дадуть — і то буде добре.

Чоловіки йдуть до найближчого кафе. На дверях плакат із Віталієм Кличком.

— Повісили, то шо мені жалко, — говорить офіціантка.

Всередині темно та накурено. За двома столиками чоловіки п'ють пиво і горілку. Один у чорній шкірянці прямує до виходу. На шиї має широкий срібний ланцюжок.

— Я трохи випив, зараз вам шось нарозказую, — сміється Сергій Барей, 36 років. — Я в Москві вісім років працював інженером із постачання на будівництві. Заробляв добре. Місяць, як приїхав. Замучила суєта московська. Туда точно не вернуся. Моя жінка-росіянка там осталася. У нас двоє діток спільних, ше один — її від першого шлюбу. Не знаю, чи захоче сюди. Зараз працюю автомаляром. Тут можна ті самі гроші мати. Люди наші ліниві, некультурні. Всі жалуються на срач, а ніхто не прибере. Во, ідіте, підмітайте асфальт. Йде якесь, кінчається у нього пачка сігарєт — кидає мені в двір. Яка влада, такі й люди.

Під стіною квіткового магазину сидять двоє літніх жінок. Продають горіхи, жоржини, яблука, розсаду алое.

— У мене пенсія була 900. Тепер тисяча і 6 гривень зробили. А сахар зараз 7,50. А влітку був 5,60. Наценку роблять на всєму, — жінка у синьому плащі тримає на колінах передвиборну газету УДАРу. — Якби пенсії вистачало, то города би не садила і не несла сюди. А ше ж вони хваляться, шо побільшає газ. Юльку звинуватили. Нашо нам рускій газ, як у нас свій є?

— Про Юльку ми думаємо від душі, а про Януковича — гад, — відмахується інша. — Він її боїться, то в тюрму всунув. Моя дочка на пенсію мала вийти через три роки. Тепер через дев'ять зможе — так зробив Янукович.

Під парканом торгує овочами і фруктами Павло Пенкевич, 55 років. Сидить під великою червоною парасолею.

— У Києві підприємці платять єдиний податок 215 гривень. У Ратному — стільки ж. Ше 200 з лишнім — до Пенсійного за найману особу. 150 гривень за місце у селищну раду. Два рази обкрадають. Чи то якийсь депутат спросоння чи з бодуна написав такий закон для підприємців. У людей нема грошей. Візьмуть кілограм-два помідорів і підуть. Наш клієнт — білорус. У нас дешевші продукти. Їхня влада зробила недавно, що можуть їхати в Україну не частіше, як раз у вісім днів. Всьо во благо народа.

— Чи вам не стидно, шо такий персик гнилий продали? — підходить до намету жінка і віддає продавцю плід.

— Ви ж самі вибирали. Народ у нас обозльонний, — Пенкевич взамін гнилого дає покупцю два свіжі персики. Сідає на табурет, поправляє чорну кепку та закурює. — Після виборів нічого не поміняється, там усе куплено. Якийсь мільйонер вставив вікна у школах. Після виборів усе відіб'є, ше більше вкраде у людей. Жоден не похвастається, шо построїв фабрику, дав людям роботу. Міняти з корнем усе треба. У Ратному на 10 тисяч насілєнія немає жодної бібліотеки, кінотіатра. Стоїть 30 барів. Молодьож там сидить. Я інвалід третьої групи. Міг би бути вдома на 900 гривень. Але працюю, стою мерзну, бо хочу шось мати. Вся Україна торгує. Хто не хоче — ходить просить.

За 200 м від базару стоїть єдиний у райцентрі намет із виборчою агітацією. Двоє дівчат у бордових кепках і куртках роздають газети УДАРу. Люди підходять зрідка. По обіді торговці збирають свої намети. За ними — й агітатори.

За перемогу борються троє

Ратне розташоване за 25 км від білоруського кордону. Через селище проходить автомагістраль із Білорусі до Румунії. Найзаможніші місцеві жителі — працівники української митниці. Мають добротні будинки, престижні авто.

Ратне входить до виборчого округу №21, що включає Ратнівський, Ковельський, Шацький та Старовижівський райони. Тут 157 тис. виборців, 13 кандидатів. Запекла боротьба точиться між трьома: Степаном Івахівом — мільйонером і депутатом Волинської облради, головою Ковельської райдержадміністрації Іваном Смітюхом, який є братом нардепа-"регіонала" Григорія Смітюха, та депутатом облради Ігорем Гузем, який іде від Об'єднаної опозиції. Івахів і Смітюх — самовисуванці.

 

Зараз ви читаєте новину «"Про Юльку ми думаємо від душі, а про Януковича — гад"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

107

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

21.01.2011 18:48:13Любомир194.187.51.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Я поддерживаю всех заробитчан, которые ездят за границу - даже мыть-убирать. Там же за такую работу ОГОГО какие бабки платят и считают таких работников за людей, а не так , как у нас - платят копейки и унижают представителей такого нужного труда.Причем, как правило, унижают те, которые сами жлобы и по духу, и по происхождению. Любой труд почетен. А бездельники, лентяи, пьяницы только готовы насмехаться над трудягами, а сами только на печи валяются.
20.01.2011 09:40:0399992.113.6.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
У кого еще есть вопросы? Так о ком и о чем думает ВОНА и вся эта шваль. Если они не могут поделить очередность на трибуне, вот так они и Украину не могут поделить. Они ЕЕ скорее разорвут на части, по кусочку, глотки один одному перегрызут, но про народ не подумают.
19.01.2011 15:26:09Владимир109.104.186.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Оппозиция! Будьте вы прокляты, жлобье! Вы все одного достоинства - копеечного. Пошли наХ из политики, придурки!
19.01.2011 13:13:33вова95.134.52.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
10. Все грустно вам?,---- если бьют и трахают,значит любят. А если любят значит стараются для гос-ва своего,а если стараются,то ВВП один из высоких,да зарплаты с пенсиями выше наших в три раза, да и в ЕС асфальт с шампуню не моют, а хаты покупают, да по экскурсиям ездят,а тупо говоря, веселятся в свою харю. А вы как спорили 20 лет, кто первый к кормушки припадет,так до сих пор и раздираете эту недоразвитую республику.
19.01.2011 12:43:20Слава Україні95.134.176.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ніяк не можуть зрозуміти ці \"оппозиціонеры\" Гриценко, Ющенко, Яценюк,та інші, що Тимошенко не сама себе назвала лідером,а її вибрали лідером люди, які за неї проголосували на виборах.І навіть,якщо скласти докупи всі голоси \"оппозиционеров\" і тоді вони не переважать голоси прихильників Тимошенко. Так об чем звук,как говорят в Одессе? Та як не крути, а ніхто з них,окрім Юлі на роль лідера не тягне. Слава Україні.
19.01.2011 12:25:53Ник109.104.189.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А кто ж будет мыть в Тернополе улицы, если основная масса тернопильчан моют их по Италия да Испаниям, а вторая на митини бандеровские ходит. Вот и посмотрите на свой Тернополь.
19.01.2011 12:06:331193.75.148.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
специально для днепродзержинца. если посмотреть на улицы румынии (тоже ведь эвропа) то они шампуня отродясь не видали . а если посмотреть на улицы минска (по мнению многих не европа) так там чистота такая что даже и не веришь что так может быть. и шампунем моют. и если камешек в стекло попадет машине то местному начальнику Опа. а у родственников в днепродзержинске на улице матросова чуть у своего джипа колеса не оторвал. не ямы а воронки от 150мм снарядов. так что может делать европу самим у себя дома. вот в минске получилось
19.01.2011 11:40:52cтудент195.39.210.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
надо простить их! Беда в том, что лучшим доказательством истины мы склонны считать численность тех, кто в нее уверовал. (Монтень)
19.01.2011 11:36:13 Ведьма178.150.58.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
10. Все грустно и печально (Днепродзержинск) 19.01.2011 | 11:13 --- Согласна, это так, если вы не понимаете, что для того чтобы иметь европейские города, нужно завезти в Украину европейское население. А то шампуни для мытья асфальта будут стоять в ванных комнатах дворников и их родственников, сам же асфальт будет загажен и заплеван, как у нас водится. А работать на себя - уже работают, не платя в бюджет, при этом требуют финансовой поддержки и пенсий из бюджета!
19.01.2011 11:13:19Все грустно и печально93.74.109.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Читаю коменты и у меня складывается впечатление что инет на зону провели чтоб на критикующие власть статьи грязные коменты давать. Я так понимаю что народ здесь в экствзе от новой уркаганской власти. Русским люмпен-пролетариатам нравится бухать с утра до ночи, потом бить и трахать своих баб нежели иметь европейские города, в которых асфальт моют шампунем и быть свободными независимыми, работать на себя, а не под паханами в шестерках ходить
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути