Ексклюзиви
пʼятниця, 21 липня 2017 07:00

Під вартою тримають лише Єфремова

— Я бігати не збираюся. За все відповім. У мене немає грошей на внесення застави. Виконаю все, що в ухвалі суду, — каже нардеп 48-річний Борислав Розенблат після засідання Солом'янського райсуду Києва 18 липня.

Він має внести 7 млн грн застави, здати закордонні паспорти і носити електронний браслет. Засідання тривало 9 год.

11 липня з Розенблата зняли депутатську недоторканність. Перед цим виключили з фракції "Блоку Петра Порошенка". Його підозрюють в отриманні $280 тис. хабара. Із ним у справі фігурує Максим Поляков із "Народного фронту". Його також позбавили недоторканності. Звинувачують у тому, що одержав $7,5 тис. хабара. Депутати мали внести правки в деякі закони щодо регулювання видобутку бурштину. Для Полякова запобіжний захід ще не обрано.

— Проблема нашого правосуддя не у заставах, а в неспроможності довести провину, — говорить філософ 51-річний Сергій Дацюк.

— Якщо людина нагострила лижі за кордон, то вона втече ще до арешту. Але якщо не втекла, то на щось сподівається. Наприклад, вирішити ситуацію в корупційний спосіб.

Розвиток справи залежить не від зусиль прокуратури і самих Розенблата й Полякова. А від того, наскільки покращилася судова система. Наскільки владний клас очистив її. Низька ймовірність, що ці депутати опиняться за ґратами. Із тих, на кого парламент давав згоду про притягнення до відповідальності, сидів тільки Віктор Лозинський (член фракції "Блоку Юлії Тимошенко" у Верховній Раді шостого скликання. ­Отримав 14 років тюрми 2011-го за вбивство односельця. 6 квітня торік його достроково звільнив Апеляційний суд Київщини. — ГПУ).

— У петиції президентові Порошенку позаторік громадяни просили — не відпускати корупціонерів під заставу, — каже 47-річний Ігор Курус, керівник Українського центру прямої демократії.

— Вона зібрала понад 35 тисяч підписів. Але відповідний закон не прийняли. Бо кожен думає: якщо мене спіймають, то відкуплюся. Справа Розенблата і Полякова зависне. Раніше теж були гучні затримання, які нічим не закінчувалися. Наприклад, нардепа Вадима Новинського з "Опозиційного блоку" підозрюють у причетності до незаконного позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинка 2013 року. Новинського позбавили депутатської недоторканності. Але далі нічого не відбувається. Єдиний, кого тримають під вартою — колишній голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. Ідуть "договорняки": внеси заставу, а якщо потім утечеш, то втечеш. Якщо ж ні, то будемо тягнути справу скільки можемо, а далі закриємо за строком давності. Такі ігри відбуваються на рівні найвищого керівництва державою. Президента — в тому числі.

Зараз ви читаєте новину «Під вартою тримають лише Єфремова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути