— Контракти з керівниками компаній підписані. Але щойно вони закінчаться, у цій вакханалії з космічними заробітними платами я поставлю крапку. Десятимільйонні премії — це неприпустимо, — говорить прем'єр-міністр 40-річний Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді 9 листопада.
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв отримує понад 2 млн грн у місяць. Керівник Укрпошти Ігор Смілянський — 744 тис. грн. Виконувач обов'язків голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов — 920 тис.
Контракт із Коболєвим закінчиться 22 березня наступного року. Зі Смілянським — 30 червня 2021-го. Кравцов виконує обов'язки "до призначення в установленому порядку голови правління".
— Державні компанії повинні забезпечувати соціальні послуги, а не заробляти гроші, — каже політолог Тарас Загородній, 39 років.
— Деякі керівники плутають ці підприємства з приватними. Ігор Смілянський (керівник Укрпошти. — ГПУ) говорить, що йому невигідно розносити пенсії. Ліквідація поштових відділень державі обійдеться ще дорожче. Бо тоді хтось інший повинен буде доставляти пенсії.
Нафтогаз знахабнів. Бачимо, що роблять у Кривому Розі Дніпропетровської області, Смілі на Черкащині (там досі не включили опалення. — ГПУ). Державна компанія подумала, що вона — приватна, й обклала країну новим податком. Спостережна рада Нафтогазу формується з іноземців, які незрозуміло чим займаються. Андрій Коболєв і Юрій Вітренко (керівник НАК та його заступник. — ГПУ) виписали собі космічні премії. За це є стаття в кримінальному кодексі — "Розкрадання в особливо великих розмірах".
Платня має бути прив'язана до результатів роботи. У всьому світі в державному секторі зарплати нижчі, ніж у приватному. Випускник Гарварду перші років п'ять працює максимум на 100 тисяч доларів на рік. А в нас приходять на посади якісь люди і просять мільйони. При цьому не забезпечують необхідний рівень послуг.
Коментарі