— Таке враження, що ми досі їмо, пережовуємо й ковтаємо недоїдки радянської системи. Це вже страшенно штиняє, — каже письменниця 33-річна Ірена Карпа. Вона майже щодня навідується на Майдан. Позаминулої неділі співала зі сцени коломийки. 18 грудня із доньками, 3-річною Корою та 2-річною Каєю, прикрашає кілька невисоких ялинок біля консерваторії.
— Я часто жалілася, чому попри всю невдоволеність народу, протести в Києві були малими. І Боженька почув. Люди нарешті вийшли. Я теж не хочу жити в Білорусі і щоб Путін мені казав, чи маю я право їхати кудись за кордон. Люди на Майдані — круті. Вони вже європейці. Подивіться, як тут чисто і прибрано, — показує на почищену від снігу тротуарну плитку. Не видно ні недопалків, ні сміття.
— Ті, хто втомилися, мають їхати додому, а на їхні місця повинні приїжджати свіжі. Я звідси нікуди не рипнуся, поки нічого не покращиться. Хоча могла зараз сидіти в теплі в батьків у Яремчі. Влада повинна відчувати, що ми дихаємо їй у потилицю. Якби на наш бік перейшли силовики, армія, можна було б влаштувати збройний переворот. Але якщо дивитися в історичній перспективі, безкровні революції дають більше, ніж ті, що зі зброєю, — бере червону новорічну кульку. Вішає її на ялинку. — Ще б я заблокувала оселі тих уродів, а не порожню Раду чи Адміністрацію. Щоб ті падлюки не мали спокою вдома. Або сісти під парканом в Межигір'ї і не вступатися. Так само за кордоном тролити всіх олігархів. Бо совісті в них немає, зате є страх.
Карпа чотири роки у шлюбі з американським фінансистом Норманом Полом Хенсеном.
— Спочатку він був на Майдані. Зараз у Європі працює. Йому там більше подобається, ніж в Америці. Вдома почуває себе незахищеним, бо американці носять із собою зброю. А Європа — спокійніша. В наших доньок подвійне громадянство — українське й американське. У 18 років їм від одного з них треба відмовитися. І я б дуже хотіла, щоб Україна стала такою, аби діти відмовилися від американського паспорту.
"Зірки засцяли йти на антимайдан"
21-річний співак Олександр Кривошапко виступив на провладному мітингу на Європейській площі 14 грудня. Також там співали Наталія Валевська та Володимир Гришко. Кажуть, за виступ отримали по 100 тис. грн.
— Зіркам популярно виступати на Майдані. Тому багато тупо засцяли йти на антимайдан, — каже Кривошапко. — Заспівав, бо там були люди з моїх країв — Маріуполя, Донецька, Донецької області. Я аполітичний. Виступав не за Партію регіонів, і не проти опозиції. Що мої концерти бойкотуватимуть, не боюся. Страшно тоді, коли щось погане зробив. Накакав у кімнаті, прикрив килимом і боїшся, що це хтось побачить.
Після розгону майдану 30 листопада Кривошапко вранці вийшов із друзями на Михайлівську площу.
— Стояв там до шостої вечора. Перед тим, як виступити на антимайдані, заходив на євромайдан. Зараз політика просто зводить людей з розуму. Якщо в когось інші погляди, то що його тепер убити? Маю на увазі ситуацію з Юрієм Котом, коли його побили, бо він був ведучим антимайдану.
Коментарі