Спікер Володимир Литвин досі не підписав Податковий кодекс і не відправив його на візування президентові. Обіцяє зробити це в четвер-п'ятницю. Зараз документ на експертизі в юридичному управлінні парламенту. Містить дві тисячі сторінок.
— За Регламентом, голова Верховної Ради підписує закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів після його подання, — каже нардеп-"нунсівець" Юрій Ключковський, 61 рік. — А йому кодекс іще не передали. Крім того, якщо є редакційні неточності або явні неузгодженості між його положеннями, спікер може внести до Верховної Ради пропозицію про їх усунення. В юридичному управлінні закон може перебувати необмежений термін. Вони ж вивчають величезний документ. Не думаю, що цей процес затягнеться до Нового року. Вони скоро будуть його подавати, але із зауваженнями. А у президента, згідно з Конституцією, є 15 календарних днів для підписання або накладання вето.
Зволікання з підписанням кодексу — це тактичний прийом влади, вважає голова Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна 52-річний Володимир Фесенко:
— Вичікують, щоби побачити, як будуть розвиватися протести підприємців. Це на кілька днів, бо затягувати сенсу немає. У грудні треба ухвалювати держбюджет, а його розробляють на основі цього Податкового кодексу. Далі є два варіанти розвитку ситуації. Або Янукович підписує кодекс і він набуває чинності, або формально ветує — відправляє назад до Ради, внісши кілька зауважень і пропозицій. Вони мають бути компромісом між позицією уряду й вимогами підприємців. Наприклад, щодо застосування касових апаратів. Їх швидко можна проголосувати. Це забере не дуже багато часу.
Коментарі
1