![Руслан Заплатін стоїть на столичному Подолі. Для росіян знімає відео про Україну. Побував у майже 20 містах](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/840/840613_1_w_300.jpg?v=0)
— Хотел показать россиянам, что здесь не так страшно, как малюют. Создал для них видеоканал. А получилось, что его больше смотрят украинцы, — розповідає 31-річний Руслан Заплатін із російського Томська. Переїхав до Києва майже два роки тому. У соцмережі "Ютюб" веде відеоканал "Русский в Украине".
З Русланом зустрічаємося в кафе на Подолі. Ставить на стілець рюкзак, замовляє каву. Просить звертатися на "ти".
— Переїхати в Україну допомогло кохання. У мережі познайомився з майбутньою дружиною Любою. Вона народилася в Мукачевому на Закарпатті. А все життя прожила у Києві. Півроку спілкувалися в інтернеті. Потім зустрілися на нейтральній території — у Мінську. Щоб уникнути проблем на кордоні, — продовжує. — До Києва переїхав 31 липня 2016-го. Так вирішив, бо можу працювати віддалено, а Люба — ні. У вересні того ж року одружилися.
Батьки і друзі були шоковані моїм переїздом. Казали: "Всі звідти, а ти туди". У росіян через пропаганду є враження, що мало не війна йде у Києві. Мама спочатку хвилювалася — я ж одна дитина в сім'ї. Доки сама не побувала тут і зрозуміла, що то лише страшні картинки по телевізору.
Перше моє враження про українську столицю — тут тепло і багато ринків. У Сибіру різкий перехід між літом і зимою. Пам'ятаю, на Новий рік 2000-го було 45 градусів морозу. А у нас сімейна традиція — смажити шашлики першого січня. Все одно готували.
У Києві вражають розкладки на кожному кроці. У Томську такого немає. В Україні вибір продуктів ширший. У Росії — на них санкції. Сезонні овочі та фрукти в Сибіру — дорожчі. На вихідних спілкувався з мамою. Сказала, що полуниця з Краснодара коштує 450 рублів (195 грн. — ГПУ).
Руслан Заплатін навчався на журналіста в Томському державному університеті. Заснував сайт про шоу-бізнес.
— Після переїзду в Україну портал продав, — говорить Заплатін. — Досі працюю футбольним оглядачем на томському сайті, бо варюся в цій сфері 15 років.
Ще до переїзду задумав створити відеоканал "Русский в Украине". Почав знімати відео на туристичну тематику. Політика мені нецікава, її майже не зачіпаю. На коментарі про Крим і Донбас не реагую. Це болюча тема.
У Києві подобаються люди. Вони менш різкі й грубі, ніж сибіряки. Коли Люба вперше приїхала до Томська, сказала: "Чому у вас такі люди брутальні?"
Негативних реакцій на те, що я росіянин, не зустрічав. А мені вдома знайомий казав: "Ти тільки російською в Києві не говори".
Руслан подорожує Україною з дружиною. Побували майже у 20 містах.
— У березні зняли відео про Кам'янець-Подільський, — розповідає Заплатін. — Вказали на недоглянутий вигляд, сміття, дороги. Фортеця в хорошому стані, а вежі руйнуються.
Жителі Кам'янця-Подільського почали писати меру, скидати йому моє відео. Звертали увагу на проблеми. Мер відповів, що думка росіянина його не цікавить.
Не шкодую про переїзд в Україну. Все подобається, крім екології у Києві. Повітря мені надто забруднене після Томська, який стоїть майже посеред лісу. Українську розумію добре. Можна скоро буде в кіно ходити. Але говорити соромлюся. Маю проблеми з наголосами — звучить смішно.
Коментарі
2