Жителька села Соболівка Теплицького району Вінницької області Наталія Тарасюк, 70 років, разом із чоловіком-однолітком Віктором виховали п"ятьох дітей. Мають десятеро онуків і правнука Романа, 3 роки. У листі до редакції жінка поскаржилася на затримку присвоєння їй почесного звання "Мати-героїня".
— Рік тому я дізналася, що багатодітним матерям зі званням "Мати-героїня" належить виплата близько 6 тисяч гривень, — розповідає Тарасюк. — Для цього потрібна була купа документів: копії паспорта, ідентифікаційного коду, метрик, ще й характеристики кожної дитини. Мої діти живуть неблизько, але я таки зібрала пакет документів і відправила в район. За кілька місяців поїхала дізнатися, як ідуть мої справи. Документи довго шукали. Вони були привалені великою кількістю папок. Мені пояснили, що в районі таких багатодітних, як я, ще 120 душ.
Старша донька Ольга, 46 років, проживає в Теплику, працює кухарем у ліцеї. Медпрацівник Надія, 45 років, мешкає в Кривому Розі. Тетяна, 43 роки, проживає біля батьків у Соболівці, працює керівником у музичній школі. Любов, 41 рік, живе в містечку Бершаді, Вінницької області, працює технологом. Наймолодший син Андрій, 39 років, трудиться в лісництві в селі Поташня Бершадського району.
— Після народження сина 1969 року мені вручили медаль "Мати-героїня", — продовжує Наталія Тарасюк. — Але що та медаль? У той час на дитину платили лише 4,5 карбованця.
Діти Тарасюків добре навчалися, ходили до музичної школи. Усім батьки дали вищу освіту, допомогли в будівництві та купівлі житла.
— Живемо, як усі, — каже багатодітна мати. — Тримаємо хазяйство, тяжко робимо біля нього. Недавно купили машину "жигулі". Треба поїхати до дітей — сіли та й поїхали, а не мучимося по автобусах.
— Нагородні документи на присвоєння почесного звання "Мати-героїня" багатодітній Наталії Тарасюк уже опрацьовані, — запевняє "ГПУ" начальник відділу в справах сім"ї, молоді та спорту Теплицької райдержадміністрації Олександр Миронов, 42 роки. — Якщо президент затвердить їх, жінка отримає звання, а згодом і одноразову грошову виплату — десять неоподаткованих прожиткових мінімумів. Зараз вона становить 6330 гривень. Сьогодні ж гроші отримують жінки, які одержали звання ще 2004 року.
На почесне звання "Мати-героїня" мають право жінки, які народили й виростили п"ятеро та більше дітей.
Коментарі