— Захотіли із чоловіком переїхати жити в іншу країну і почати все спочатку. Обрали Малайзію. Вона розвинена й відносно недорога, — розповідає 32-річна Антоніна Носко з Івано-Франківська. Чотири місяці мешкає в місті Куала-Лумпур.
— До переїзду готувалися місяць. Проаналізували, що поміститься в рюкзак і валізи. Інші речі роздали друзям. Знайшли господаря для кота. Українці в Малайзії можуть 30 днів жити без візи. В аеропорту ставлять штамп у паспорті. Щоб залишитися надовше, доводилося на кілька днів виїжджати в сусідні країни. Квиток коштує 10–50 доларів. Немає офіційних обмежень, скільки разів так можна робити. Але якщо штампів у паспорті багато, можуть не пустити. Тому є ще один варіант — зробили в Україні візу на два місяці. Це коштувало майже 10 доларів. В Малайзії її ще раз можна продовжити на такий самий термін.
Про житло дізналася заздалегідь. В Україні ринок оренди хаотичний, а тут усе систематизовано. Договір укладають на рік. За один-два місяці платять завдаток. Послуги агента оплачує власник квартири. Оренда квартири-студії коштує від 400 доларів — 10,6 тис. грн. Комунальні, електрика, інтернет ще 40 —1,06 тис. грн. Перший тиждень мешкали з чоловіком у хостелі. Ціна залежить від району, умов. Невелика кімната спільно з іншими людьми коштує від 5 доларів за день. Проживання вдвох — від 15. Потім друзі допомогли знайти квартиру в кондомінімумі. Це багатоквартирні будинки, де зазвичай оселяються іноземці. Є охорона, паркінг і безкоштовні зони спільного користування — дитяча кімната, спортзал, басейн, сауна.
Коментарі