— Коли батько захворів, попросив мене працювати в його кабінеті. Я казала: "Ти одужаєш і сам там працюватимеш". Пересіла сюди на 40-й день після його смерті. Здається, що тато завжди приходить на роботу зі мною, — розповідає 53-річна Лариса Вороніна.
14 квітня минув рік від смерті її батька кутюр'є Михайла Вороніна. На швейній фабриці "Воронін" відкрили меморіальний барельєф та кабінет-музей.
— На барельефе Миша получился прямо как живой, — каже гуморист 55-річний Валерій Чигляєв. Він прийшов разом з телеведучим Іллею Ноябрьовим, 65 років. —Как-то после его смерти ехал в машине и написал о нем небольшой стишок: "Если есть Бог, дадим волю надежде — он ходит в шикарной, красивой одежде. Ведь там, наверху, кто не знает, узнает — его дядя Миша-портной обшивает".
Розстібає ґудзик на чорному піджаку. Показує лейбл фабрики "Воронін" на червоній підкладці.
— Спочатку всі костюми шив у Вороніна на замовлення. А потім почав купувати готові в його магазинах. Як не дивно, але вони прекрасно сиділи на моїй скаліченій целюлітом фігурі.
Бронзовий барельєф установили на фасаді фабрики. На ньому напис "На цьому підприємстві з 1991 до 2012 року працював видатний кутюр'є, метр чоловічого костюму, легенда моди, академік Михайло Львович Воронін".
— Працював скульптор Віталій Рожик, — розповідає Лариса Михайлівна. — Перечитав багато літератури і передивився все відео з батьком. Разом з ним кілька разів їздили на могилу. Сама буваю там щотижня. Їду на цвинтар, коли треба прийняти важливе рішення. Постою біля могили, поговорю з ним і повертаюся з рішенням.
На поличках розкладені нагороди та особисті речі Вороніна — окуляри, метелики, мобільний телефон, калькулятор, чемодан, парасолька, кравецькі ножиці й лекала. Між ними — два манекени у рожевому та чорному в білу смужку костюмах.
— Ці два костюми були його улюблені. Чорний носив на роботу, рожевий одягав на свята. Наша фабрика міцно стоїть на ногах. Має статися революція, щоб збити з ніг бренд "Воронін". З'явилися нові фасони та ми досі продовжуємо шити лише класичні моделі. За цей рік розробили 44.
Михайло Воронін помер на 74-му році життя від раку. Кравецьку справу він почав у 14 років.
Зробив 35 винаходів в індустрії моди. Серед них — жилет, завдяки якому шив речі без примірки. Запатентував його 1970-го.
Свої колекції показував у 60 країнах. Костюми в нього замовляли американський актор Сільвестр Сталлоне, театральний режисер Роман Віктюк, співаки Володимир Гришко й Микола Басков, екс-президенти Леонід Кравчук і Леонід Кучма.
Коментарі