— Чоловік зробив пропозицію і каже: гріх із таким українським прізвищем, як у мене, розписуватися на території окупованого Криму. Поїхали в Україну, — розповідає 32-річна Ольга Касяненко з кримського села Колоски Сакського району.
24 жовтня в місті Мелітополь на Запоріжжі вона розписалася із цивільним чоловіком Олексієм Вакулою, 38 років. У цивільному шлюбі прожили 15 років. Виховують доньок 13-річну Олену й Єлизавету, 11 років.
— Жили в Криму в сусідніх селах, але ходили в одну школу, — говорить Ольга. — Коли Олексій закінчував навчання, я вчилася тільки у п'ятому класі. Добре його пам'ятаю, бо він ще тоді мені сподобався. Ближче познайомилися, коли почала ходити на дискотеки. Як закінчила школу, Олексій запропонував жити разом. Привів мене у свій будинок і каже батькам: це — моя дружина.
— Офіційно стосунки не оформляли. Спочатку не мали грошей на весілля, а потім народилася донька, а за нею — друга. З цими турботами було вже не до заміжжя. Подруги радили: скажи, що не прасуватимеш йому сорочки, доки в загс не поведе. Та я його ніколи шлюбом не шантажувала. Восени чоловік каже: давай нарешті розпишемося. Я погодилася. Поїхали до Мелітополя. Там Олексія тимчасово прописали наші друзі. Вирішила відмовитися від білої сукні, бо вдягати її не годиться, коли маєш двох дітей. Узяла вишите плаття і віночок, Олексій — білі брюки і вишиванку. Від хвилювання одягнула йому обручку на ліву руку. Помітила, коли виходили із загсу. Гостей багато не запрошували. Були наші діти й мелітопольські друзі. Я залишилася на дівочому прізвищі.
Наступного дня подружжя повернулося до Криму.
— Сидимо без роботи, бо після анексії півострова багато підприємств закрилися, — каже Ольга. — Паспортів ми не міняли. Кримські поліцейські постійно нагадують, що треба змінити громадянство, погрожують штрафами. Поки що робити цього не збираюся.
Коментарі