Полтавець 63-річний Анатолій Мучник має 106 дипломів і свідоцтв про освіту. Із дружиною Любов"ю живе в новій багатоповерхівці на околиці міста.
— У мене в сім"ї головна дружина. Я живу за прислів"ям: не будь правий, а будь розумний. Чим розумніший чоловік, тим більше повноважень передає дружині, — жартує Анатолій Мусійович.
Запрошує до кімнати. Її оформили в морському стилі. На стіні — стилізована старовинна карта з компасом і барометром, на іншій — картина з вітрильником, що мчить по бурхливому морю. Стеля пофарбована в колір морських хвиль.
— Я з дитинства закоханий у море. Мріяв бути капітаном дальнього плавання, а вивчився на механіка. Три роки плавав коком у закордонні відрядження. Був судовим електриком на морському судні, директором ресторану на теплоході "Русь". Хотів плавати в закордонні поїздки. Усіх моїх одногрупників направили на морські й океанські судна, а мене в рибколгосп. Не відкривали візу, бо мав родичів за кордоном. КДБ відстежувало листування мого батька з братом, який жив у Бразилії.
На робочому столі лежать розгорнуті енциклопедії та підручники.
— Припинив навчання, бо маю проблеми із серцем. Учора дзвонить мені онук, питає: "Дєдушка, хто такі готи?" Я починаю розказувати, що це племена германського походження, які жили 400 року в Причорномор"ї. А він мені: "Усе, я зрозумів — ти нічого не знаєш". Почав розбиратися, а це, виявляється, молодіжна течія.
Перший диплом Анатолій Мучник отримав у Харківському рентгено-електротехнічному медичному технікумі.
— Мій друг працював у рентген-майстерні при лікарні. Запропонував разом ремонтувати апарати. П"ять років працював у майстерні "Медтехніка" у Кривому Розі. Носив білий халат. Отримував 100 карбованців, бо ми належали до працівників особливо шкідливої роботи.
За кордоном мав би зарплату п"ять тисяч євро і житло
Після служби в армії з Кривого Рогу поїхав на Далекий Схід.
— Жити хотілося гарно, а надіятися не було на кого. У мене батько все життя працював вантажником, мама — вагарем на залізниці. Думав, якщо піду працювати в торгівлю, продаватиму дефіцит і матиму гарні гроші. Вступив у торговий інститут. Від завідувача магазину дійшов до директора "Полтаваголовпостач". Із початком перебудови відкрив перший у місті комерційний центр, постачав товари в крамниці області.
— Відкрив у Полтаві мережу магазинів, у яких продавали італійське взуття. За доходи дружині купив ресторан. Забезпечив трьох доньок і вісьмох онуків.
Із-під столу витягає великий картонний ящик. У ньому складені дипломи. Розкладає кілька на столі. В одному записано: "Анатолій Мучник мислить на 20 років наперед".
— Його мені вручили після тестування на комп"ютері в одному з московських університетів. За останні п"ять років я закінчив ще 20 університетів. Бувало, за рік учився в п"яти вузах одразу. Тепер бачу, що 90 відсотків знань — зайві, бо не можу їх застосувати на практиці. Біблію треба вчить. Там є відповіді на всі запитання.
Торік Анатолій Мучник відкрив у місті інститут економіки і права.
— Дружину призначив ректором. Сам викладаю політологію та релігієзнавство. Не раз кликали жити за кордоном. Чотири роки тому запрошували викладати в Кельнському університеті. Мав би зарплату 5 тисяч євро і житло. Навіть візу відкрив, але виїхати не наважився.
Коментарі