Служба безпеки ліквідувала ще одну схему ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
Викрили ділків, які продавали ухилянтам "консульські" посвідчення для втечі за кордон, повідомила 16 травня пресслужба СБУ.
"На Київщині затримали трьох ділків, які продавали ухилянтам фейкові посвідчення працівників "почесних консульств іноземних країн в Україні". Фігуранти вписували персональні дані своїх клієнтів в "документи" і додавали їхні фотокартки. За зовнішнім виглядом підробка була високої якості і дуже нагадувала дипломатичні посвідчення встановленого зразка. Придбавши фальшивку, ухилянти використовували її, щоб ввести в оману представників військкоматів та уникнути призову", - звітує відомство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Право керувати авто для ухилянтів - у Міноборони зробили заяву
Крім того організатори схеми надавали своїм клієнтам поради щодо незаконного перетину кордону з використанням фейкових документів. Вартість усього пакету послуг становила $10 тис. із одного військовозобов'язаного.
Фігуранти виготовляли підробки у підпільній типографії, яку організували на базі виробничих потужностей своїх знайомих.
Затримали трьох організаторів оборудки. Вони саме отримували гроші за організацію втечі ухилянта за кордон.
Під час обшуків у помешканнях ділків та нелегальному цеху виявлено фальшиві посвідчення, мобільні телефони, комп'ютерну техніку та інше обладнання, які використовували у злочинній діяльності.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до схеми. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Минулого місяця Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію. Президент Володимир Зеленський підписав закон.
В Україні діють воєнний стан і загальна мобілізація військовозобов'язаних.
Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня. Військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 днів повинні оновити свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Про те, яка відповідальність загрожує за ігнорування обов'язків, передбачених у законі про мобілізацію, розповідає Gazeta.ua.
Коментарі