пʼятниця, 23 грудня 2022 08:59

Спецтема: Війна Росії проти України

Постачання КНДР зброї до Росії розгляне Рада безпеки ООН

Постачання КНДР зброї до Росії розгляне Рада безпеки ООН
Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що США мають підтвердження постачання зброї КНДР до Росії. Фото: mind.ua

Сполучені Штати мають намір порушити у Раді безпеки ООН питання про передачу Північною Кореєю зброї Росії.

Це ‒ порушення попередніх резолюцій Радбезу. Інформацію про них передадуть до Комітету Ради безпеки з питань санкцій. Про це йдеться у заяві постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд.

"Ми також продовжуємо закликати Секретаріат ООН направити в Україну групу для розслідування порушень Росією та Іраном Додатку В до Резолюції Ради Безпеки ООН 2231, особливо з огляду на відновлення використання Росією цього місяця іранських безпілотників проти української інфраструктури", ‒ наголосила Томас-Грінфілд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У Росії закінчуються боєприпаси?" - The Economist

За її словами, нині є підтвердження, що КНДР завершила початкову поставку зброї російській приватній військовій компанії "Вагнер". ПВК заплатила за обладнання і нині має тисячі військовослужбовців, розгорнутих в Україні. Зокрема, минулого місяця КНДР доставила в Росію піхотні ракети і реактивні снаряди для використання компанією "Вагнер".

"Огидно, що Росія, постійний член Ради безпеки ООН, зараз використовує зброю, придбану у КНДР та Ірану, всупереч резолюціям Радбезу, для продовження своєї агресивної війни проти України", ‒ йдеться у заяві.

Представниця США також наголосила, що через санкції та експортний контроль ПВК "Вагнер" нині шукає по всьому світу постачальників зброї для підтримки своїх військових операцій в Україні.

"Ми оцінюємо, що кількість матеріальних засобів, доставлених "Вагнеру", не змінить динаміку бойових дій в Україні. Але ми стурбовані тим, що КНДР планує доставити більше військової техніки "Вагнеру"", ‒ зазначила Томас-Грінфілд.

Вона також нагадала, що протягом багатьох років Кремль використовував групу "Вагнера" для підтримки своєї небезпечної та дестабілізуючої зовнішньої політики, зокрема, на Близькому Сході, в Африці та Україні.

Закупівля російськими бойовиками зброї у КНДР також сприяє нестабільності на Корейському півострові. Адже Північна Корея може використовувати отримані гроші для подальшого розвитку своїх заборонених програм зі створення зброї масового знищення та балістичних ракет.

"Ці передачі відбуваються на тлі того, що Пхеньян здійснив безпрецедентний запуск балістичних ракет цього року, що є серйозним порушенням численних резолюцій Ради безпеки ООН, за яке Рада має притягнути КНДР до відповідальності. Росія не лише захищає КНДР, яка вдається до протиправної і загрозливої поведінки. Росія зараз є партнером у такій поведінці", ‒ наголосила Томас-Грінфілд.

Приватна військова компанія "Вагнер" отримала партію зброї з Північної Кореї. Цю зброю росіяни використовуватимуть у війні проти України. Про це виданню Reuters розповів високопосадовець адміністрації президента Сполучених Штатів Америки. За його інформацією, ПВК "Вагнер" сплатила постачання зброї з Північної Кореї.

Північна Корея таємно передає Росії боєприпаси, які потім використовуються у війні проти України. Попри публічні спростування влади КНДР, Росія вже отримала від неї "значну кількість артилерійських снарядів". Про це на брифінгу заявив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

Зараз ви читаєте новину «Постачання КНДР зброї до Росії розгляне Рада безпеки ООН». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути