Українських в'язнів у Лівії після вироку продовжують тримати на тимчасовій базі в районі Фелях в Тріполі, а також залучають до ремонту військової техніки. Після отримання вироку життя українців майже не змінилося, розповів український правозахисник Станіслав Селіванов, який зараз знаходиться в столиці Лівії, пише "Сегодня".
"Вони як і раніше знаходяться в тому ж приміщенні, де прожили майже рік. Їх так само охороняє бригада лівійської армії під командуванням Отмана Зіддані. Нещодавно лівійці поставилися з розумінням до бранців і поставили їм в кімнату кондиціонер, бо дихати там просто неможливо. Після вердикту, побоюючись випадків суїциду, військові відібрали у українців усі колючі і ріжучі предмети - навіть виделки. Але незабаром, зрозумівши, що нічого такого не трапиться, виделки повернули", - наголосив Селіванов.
23 людини продовжують перебувати в тісному бетонному приміщенні, всіх їх на півгодини виводять погуляти у двір. За подіями в світі в'язні стежать по телевізору в камері. Ще - грають у шахи і карти, а один з українців читає вголос власні вірші. Після вироку мобільні телефони у в'язнів відібрали, а деяких лівійці почали залучати до ремонтних робіт на базі - лагодити армійські автомобілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці в Лівії: полонені не скаржаться на здоров'я
В українському МЗС повідомили, що дипломати вже подали апеляцію на рішення лівійського суду. "Але коли вона буде розглянута, ми поки не знаємо", - додав начальник інформаційного департаменту МЗС Олег Волошин.
Раніше повідомлялося, що 27 серпня 2011 року лівійський повстанський батальйон "Аль-Каакаа" затримав 25 громадян Бєларусі, України та Росії.
Всій групі висунуто звинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Муаммара Каддафі для "знищення лівійського народу".
3 вересня, завдяки зусиллям російського посольства в Тріполі, цю групу було звільнено. 6 вересня 2011 року стало відомо про затримання в Лівії понад 20 українців - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості. Понад півроку лівійські повстанці тримали українців під арештом попри те, що їхню провину не було доведено.
Уже в березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, решта й далі утримувалася під вартою лівійських повстанців.
Суд розпочав роботу 4 квітня в Тріполі. Всій групі висунуто звинувачення у відновленні військової техніки, яка нібито використовувалася режимом Каддафі для "знищення лівійського народу".
Коментарі
2