
Російська пасажирська авіація стрімко деградує через західні санкції.
Обмеження, зокрема недоступність технічного обслуговування літаків Boeing і Airbus, призвели до різкого зростання витрат, падіння пасажиропотоку та загрози повного колапсу галузі. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
Одна з головних проблем - відсутність доступу російських перевізників до офіційних сервісних центрів західних авіавиробників. Замість цього використовується схема паралельного імпорту, яка збільшила вартість техобслуговування літаків на 38%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чекає доля Ірану: Грем попередив Путіна про наслідки зриву ультиматуму Трампа
За інформацією розвідки, половина парку Airbus у РФ наразі не експлуатується. У компанії S7 Airlines, зокрема, з 39 літаків моделей A320/321 - 31 знаходиться в простої.
Інфраструктура також перебуває під тиском: від початку 2025 року аеропорти в Росії 455 разів повністю припиняли роботу, ще 736 разів рейси були змушені змінювати маршрут. Лише за три дні - з 5 по 7 липня - збитки авіаперевізників перевищили $250 млн.
Щоб частково компенсувати фінансові втрати, авіакомпанії підвищують ціни на квитки. Вартість перельотів до курортних напрямків зросла до майже $400, що на 12,5% більше, ніж минулого року. У 2025-му прогнозується подальше зростання ще на 15%, а пасажиропотік, за оцінками, скоротиться щонайменше на 7%.
Криза зачепила й авіабудування: собівартість нових літаків зросла на 45-70%, ще до завершення виробництва чи сертифікації. За оцінками, щороку цивільна авіація Росії може втрачати до 100 літаків, а вже у 2027 році галузь може опинитися в стані повного колапсу.
Європейський Союз готує найпотужніший за останні роки пакет санкцій проти Росії.
Планується вдарити по ключових джерелах її військового фінансування та змусити Володимира Путіна зупинити агресію проти України, заявив міністр європейських справ Франції Жан-Ноель Барро.
За його словами, нові обмеження стосуватимуться насамперед доходів Росії від нафти, а також фінансових структур, залучених до підтримки війни - як у самій РФ, так і в інших державах.
У ЄС підтвердили, що планують не лише розширити тиск на енергетику, транспорт, технології та фінансову сферу, а й посилити контроль за обходом санкцій. Попри вже запроваджені обмеження, Росії вдається частково мінімізувати наслідки - саме тому новий пакет буде спрямований на перекриття цих лазівок.
Коментарі