В Україні кількість безробітних зменшилась на 51 тис. осіб. У січні цього року їх зареєстровано 378,9 тис. Торік у цей період на обліку було 429 тис. людей.
Експерти пояснюють тенденцію збільшенням кількості трудових мігрантів за кордон.
— Третій рік поспіль найбільше нараховують виробничих вакансій, — розповідає експерт ринку праці 45-річна Тетяна Пашкіна. — Попит існує як на інженерний склад, так і на працівників виробництва. Потрібні менеджери з продажів, оператори контакт-центрів, водії, кур'єри. Менше шукають секретарів чи асистентів. У столиці найзатребуваніші програмісти.
За останні три роки з України на роботу до інших країн виїхали майже 6 млн українців. Працюють переважно в Польщі, Росії, Німеччині, Чехії. Такі дані подає міжнародна організація з працевлаштування.
— Типовий трудовий мігрант — чоловік від 18 до 35 років. Наймаються на робочі спеціальності. Серед жінок переважають старші 40 років, які виростили дітей, працюють у сфері послуг, — каже 42-річний Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. — Раніше проблема стосувалася західних і центральних регіонів. Тепер зі сходу й півдня теж їдуть. Буває, хтось влаштовується на роботу, а тоді зве родичів, сусідів. Іноді виїздять родинами.
Коментарі