"Чув, що можна зробити так, щоб тебе занесли у чорний список усіх банків України як злісного боржника і не видавали кредитів. Це такий захист від шахрайства, на випадок, якщо вкрадуть паспорт або використають ксерокопію для оформлення позики. Куди можна звернутися з цим питанням?"
Сергій, 33 роки, Львів
— Банки обмінюються інформацією про позичальників за допомогою бюро кредитних історій, — пояснює Сергій Кірюхін, 29 років, директор департаменту споживчого кредитування "Кредобанку". — В описаній ситуації найпростіше потрапити до "чорного списку", взявши позику та не повернувши її вчасно. Але це не дуже добрий спосіб. По-перше, він псує ділову репутацію особи як позичальника. По-друге, через деякий час на одиничний випадок протермінування не звертатимуть уваги. Тому найкраще скористатися добровільною забороною на кредити. Треба звернутися до бюро кредитних історій та завести власну кредитну історію із позначкою "добровільна заборона на отримання кредитів".
В Україні діють сім бюро кредитних історій, де зібрана інформація з певної кількості банків. Єдиний реєстр бюро можна знайти в інтернеті. Одне з них, Українське бюро кредитних історій, охоплює 200 банків. Якщо зайти на сайт товариства і зареєструватися, можна отримати послугу "статус-контроль". У СМС одержуватимете інформацію про всі ваші кредити та платежі у різних банках. А також дізнаватиметеся, які фінансово-кредитні установи цікавилися вами. Послуга коштує 15 гривень на місяць.
Коментарі