— Моя родина понад 50 років збирає трави й продає. Захотів вивести сімейний бізнес на новий рівень, — каже 29-річний чернігівець Володимир Шолупець.
Заснував рік тому торгову марку "Седнівські трави". Продає чаї, трав'яні збори, набори для лазні.
— В основному заготовляють трави мій батько та бабуся. Збирають на околицях селища Седнів Чернігівського району. Буває, їздимо в інші райони області — Городнянський, Ріпкинський, Менський, Куликівський. Сушимо трави у дерев'яних лотках, у пучках на горищах. Спочатку мріяв про свій магазин. Порахував витрати і зрозумів, що то дорого. Обмежився фірмовим бутіком на ринку Нива у Чернігові. Потроху шукаємо своїх клієнтів у інтернеті. Маємо сайт, сторінки у соцмережах. На старт власного бізнесу витратив більше як 10 тисяч доларів.
Перші замовлення в інтернеті чекали понад чотирьох місяців. Пакунок чаю у нас коштує 30 гривень. Замовлення не такі великі, як хотілось би. Плануємо брати участь у ярмарках, міських заходах. Пропонуємо наші чаї місцевим кафе. Поки що працюємо тільки на перспективу. Планую перекрити витрати років за три-чотири.
На цьому ринку є конкуренція. Ми свої трави подрібнюємо вручну. Упаковка має прозоре віконце, де можна розгледіти всі компоненти. Переконатися, що все якісне, свіже. Ароматизатори і барвники до чаїв не додаємо.
Окрім трав, продаємо пилок сосни. Його використовують для підвищення імунітету. Сухі спори лікоподію застосовують для загоєння ран. Конкурувати з аптеками не плануємо. Позиціонуємо себе як крамниця трав.
Коментарі