Ексклюзиви
неділя, 17 вересня 2006 14:37

Польща легалізує сезонних робітників

Консульство республіки Польща в Україні повідомляє, що українські сезонні робітники, зайняті в сільському господарстві, з 1 вересня отримали право працювати в Польщі легально.

Перебувати в Польщі на сезонних роботах громадяни України можуть упродовж трьох місяців, але раз на півроку. Для отримання дозволу наш співвітчизник повинен подати до консульства Польщі закордонний паспорт, його ксерокопію, анкету з фотографією і відповідне запрошення-заяву фермера, який його наймає. Крім того, роботодавець надає довідку польського адміністративного органу, що він справді має сільськогосподарське підприємство. Документи українці можуть подавати в будь-яке консульство Республіки Польщі — в Києві, Харкові, Львові, Луцьку чи Одесі.

— Якщо іноземець працює легально, він має такі ж права на соціальну допомогу й захист зі сторони трудового законодавства, як і громадянин Польщі,— каже Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, 53 роки.

Поки що легалізація стосується лише робітників, праця яких пов"язана з обробітком землі, садівництвом, овочівництвом, тваринництвом. До цього переліку планують додати будівництво та інші галузі, але які саме, не уточнюють.

Як повідомив посол, у Польщі нелегально працює від 100 до 300 тис. українців. Але лише п"ять-шість тисяч робітників мають дозвіл на роботу.

Зараз ви читаєте новину «Польща легалізує сезонних робітників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути