Фінансування охорони здоров"я залишиться на рівні минулого року. Про це заявив на брифінгу в Кабміні замміністра охорони здоров"я Валерій Бідний, 56 років.
— Ми розглядали проект бюджету на 2010 рік: контрольні цифри по галузі охорони здоров"я залишаються на рівні цього року. Якщо говорити про бюджет поточного року, то для нас він складав 30 мільярдів гривень, зокрема 4 мільярди безпосередньо стосувалися Мінохоронздоров"я.
За словами Бідного, на даний момент обсяг фінансування охорони здоров"я складає не більше як 3,6% від усього обсягу ВВП.
Міністерство розробило ряд програм по реформуванню галузі. Зокрема, концепцію розвитку первинної ланки медико-соціальної допомоги населенню. Перш за все, це стосується розвитку сільської медицини. Для її розвитку необхідно побудувати 2325 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП), 316 сільських амбулаторій, що обслуговують до 2,5 тис. людей, 138 амбулаторій для обслуговування від 2,5 до 5 тис. осіб і 33 амбулаторії для понад 5 тис. людей.
Бідний розповів також про ухвалення Кабміном двох постанов, що сприяють отриманню товарного кредиту для розвитку первинної ланки меддопомоги. Це допоможе в короткий термін отримати медичне устаткування, побудувати медпункти й амбулаторії на селі, "дасть можливість стабілізувати ситуацію і зробити доступнішою медицину на селі". Валерій Бідний визнав, що за останніх 10 років у сільські медпункти практично не надходили нове устаткування й транспорт.
Будівництво амбулаторії та пунктів планують почати вже в найближчі місяці:
— Хочемо добитися, щоб перше будівництво фельдшерсько-акушерського пункту почалося в жовтні цього року.
Донорами товарного кредиту будуть Державні банки Канади й Австрії. Сума складе близько $300 млн.
— Зараз на рівні міністерства через державний "Укрексімбанк" ідуть переговори по виділенню засобів і ставці кредитування.
У разі виділення кредиту в найближчий рік на селі буде побудовано близько 400 нових амбулаторій, уточнив Бідний.
Окрім цього, Міністерство охорони здоров"я проведе позапланову перевірку всіх 89 пологових будинків і 1200 пологових відділень України. Минулого тижня прем"єр Юлія Тимошенко доручила МОЗ перевірити інформацію преси про можливі зловживання, пов"язані з використанням лікарського засобу "куросурф".
Усі пологові будинки країни протягом 10 днів чекає перевірка.
Коментарі