Міністерство соціальної політики змінило форму заяви й декларації про доходи для оформлення субсидії. В останній з'явилася графа — інші доходи. Туди пропонують записувати додаткові кошти, що отримали від здачі квартир в оренду, закордонні заробітки.
— У містах-мільйонниках квартири здають в оренду з бонусом — субсидією на комунальні послуги. Власники помешкань не тільки отримують доходи від нерухомості. Мають автомобілі, предмети розкоші, — пояснили в Міністерстві соцполітики.
— Субсидію на житло, що здають в оренду, оформляє не більш як 1 відсоток власників. Проконтролювати ці доходи майже нереально. За власним бажанням вони не подаватимуть інформацію про додаткові заробітки, — каже експерт із нерухомості 37-річний Сергій Костецький. — Понад 90 відсотків ринку нерухомості в Україні перебуває в тіні. І не планує виходити звідти. Закон дозволяє квартирантам оформляти субсидію. Але більшість власників житла проти. Бо потім буде важко виселити орендатора. Ще й податкова дізнається. За останній рік оренда житла подорожчала на 10–15 відсотків. Однокімнатка в Києві коштує 5,5–6 тисяч гривень. Також стрімко росте комуналка. Її оплачує квартирант.
Найближчі 10 років в Україні не вдасться легалізувати ринок нерухомості. Держава не має достатньо ресурсів проконтролювати цей процес. Крім того, люди повинні розуміти свою вигоду. А не просто платити податки, натомість отримувати мізерні пенсії чи зарплати. Якщо власників житла примусять платити податки, то проблеми виникнуть перш за все в квартирантів. Бо вартість помешкань одразу зросте.
Коментарі