Ексклюзиви
середа, 19 липня 2017 13:36

Персонал звільнився після прохання говорити українською: власник розповів подробиці

Персонал звільнився після прохання говорити українською: власник розповів подробиці
Італієць Фабріціо відкрив ресторан у Запоріжжі, де обслуговують виключно українською Фото: Слава Чиженко Фото: Слава Чиженко

Італієць Фабрицио, який викупив ресторан у Запоріжжі, підтвердив мовну ситуацію з персоналом. Офіціантам дійсно обіцяли підвищення зарплати за обслуговування українською мовою. Але вони відмовилися працювати в закладі за такою умовою.

"Я вже 10 років одружений на жінці з Запоріжжя, весь цей час приїзжав сюди на відпочинок і давно хотів переїхати та відкрити тут свою справу, - розповідає Фабрицио в інтерв'ю 061.ua. - Мені подобається Україна, її дух свободи. Я роздивлявся довкола, ходив до місцевих закладів, вивчав їх. Мріяв привезти сюди італійську кухню, щоб жителі Запоріжжя могли її скуштувати".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Воюю проти російської пропаганди" - італійський бізнесмен написав книгу про Майдан

В Італії Фабрицио близько шести років займається бізнесом у сфері харчування. Має невелику траторію, але здає її в оренду іншій людині.

"Коли закрилась "Африкана", ми почали говорити з наявним персоналом, - розповідає син італійця Микита. - Справді сказали, що можливе підвищення зарплатні. Але єдина умова - щоб бармен і офіціанти обслуговували клієнтів українською. Одразу після цього почалося неймовірне обурення. Люди почали ставити свої умови і сказали: "Мы бы пришли к вам, если бы не вот это требование насчет украинского языка". Тобто фактично ми їх не звільняли, а просто не взяли на роботу. Мова була не єдиною причиною, вони не підходили нам і за іншими параметрами".

Я вважаю, що в Україні проблема з мовою - штучна, - додає Фабрицио.- У нас були тотожні проблеми в районі Тіроло в Італії, де велика частина населення говорить німецькою. Але навіть в Тіроло, де в сім'ях говорять німецькою, діти в школах говорять італійською. Мене дивує, що в Україні народ поділений за мовою. У нас в Італії сотні різних діалектів, але всі знають італійську мову

За словами власників, новий персонал знайшли дуже швидко. Нині в траторії працюють двоє найманих людей - офіціантка і бармен. Більшу частину роботи виконує сім'я Фабрицио - він сам, його дружина і син. Готують на кухні, виходять у зал приймати замовлення.

"Я хотів відтворити в цьому закладі саме італійську атмосферу, - говорить Фабрицио. - В Італії 95 процентів власників таких закладів самі працюють у них цілими сім'ями, самі виходять у зал до клієнтів, самі готують і так далі. Я розумію, що деякі страви можуть деяким людям не сподобатись, бо вони специфічні. Але саме так роблять в Італії. Іноді клієнти кажуть, що треба було приготувати щось інакше, додати інших спецій, але ми використовуємо типовий італійський рецепт, і не можемо його змінювати".

Після відкриття у кафе одразу з'явилися клієнти.

"Після посту про українську мову, фактично в той же день до нас повалили клієнти. На другий день нам замовили два банкети. Було таке, що пара стояла на вході і чекала, доки звільниться столик".

Ескурсовод Катажина Лоза з Варшави переїхала до Львова заради роботи. Живе в Україні з 2004 року. Ще студенткою етнографії у Варшаві на 4-му курсі приїхала до Львова. Отримавши стипендію, створила сайт Lwow.info.

Жінка каже, багатьом українцям здається, що Польща – це супер. Та на відстані все часто виглядає інакше. Сама перед переїздом в Україну півроку у Варшаві шукала роботу - не знайшла.

Зараз ви читаєте новину «Персонал звільнився після прохання говорити українською: власник розповів подробиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1199
Голосування Що змушує вас думати про еміграцію?
  • Низькі заробітки
  • Імпотенція політичної еліти
  • Війна
  • Відсутність перспектив особистого і професійного розвитку
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути