четвер, 03 червня 2010 19:07

За рік "регіоналів" на Івано-Франківщині стало на 13 тисяч більше

"До нас багато приходить людей, які 2004 року стояли на Майдані. Ми їх беремо в партію. А чого ні? Раз людина дозріла, поміняла погляди, значить — уже добре", — каже 59-річна Наталя Перепечко, заступник голови Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів.

Торік в області зареєстрували 3392 члени партії. Сьогодні їх 16 543.

— Нас більшає щодня, — тішиться Перепечко. — Найактивніше записуються в Городенківському, Надвірнянському та Коломийському районах.

У просторому офісі районної організації Партії регіонів у місті Надвірна сидять троє адміністраторів. Біля столу 30-річної Сюзанни Дем"янчук заповнює заяву місцевий житель Богдан Микитюк, 39 років.

— Пишіть ім"я, прізвище, ким працюєте. Читайте питання і відповідайте на них, — пояснює Сюзанна. — Потім принесете фотографію, ми її вклеїмо в анкету. Копію паспорта і коду здали?

— Не був ще в ніякій партії, не знаю як то писати, — знизує плечима Микитюк. Нервується, постійно поправляє комір куртки. — За ідею прийшов сюди, ніхто не заставляв. Скоро всі мої колеги запишуться. Була би сім"я — і їх би записав. Але я нежонатий.

— Регіонали не визнають Степана Бандеру героєм України. Вас це не тривожить? — питаю.

— Бандера був Бандера. Бандит є бандит, що тут скажеш! — відповідає. — І взагалі, треба вже лишитися тої теми, — відвертає голову, пише далі. — Я сюди прийшов, бо багато чого треба змінити в нашій державі. Щоб люди роботу мали, щоб порядок був.

За тиждень у Надвірнянську Партію регіонів записалися п"ятеро людей.

— Якщо торік у серпні було 196 членів, то на сьогоднішній день уже 1153. А де ще серпень, — Сюзанна Дем"янчук показує на стоси тек із заявами. — Найбільше до нас приходять від соціалістів і комуністів. Від БЮТу також ідуть, і від "Нашої України". Кажуть, розчарувалися в їхній діяльності. Люди переважно не йдуть сюди вирішувати глобальні політичні теми. Їх не цікавить геноцид, Бандера, вони хочуть вирішити проблему із землею, повінню, газифікувати село.

В обласних організаціях "Батьківщини" і "Нашої України" кажуть, їхні активісти від них не тікають.

— У нас, навпаки, приріст. От цього тижня проводили звірку членів партії, то біля 20 тисяч є в наших рядах. Трохи люди виписувалися перед виборами, але то були поодинокі випадки. Й ішли не за ідею, а через те, що десь там давали по 100 гривень, — запевняє заступник голови обласної організації "Батьківщина" Валентина Шукайло, 66 років.

До "Свободи" приймають після двомісячного випробувального терміну

На Львівщині зросла кількість людей, які записуються в лави опозиційного об"єднання "Свобода".

— Торік вирішив стати партійним. Довго приглядався до популярних в області партій. Побачив, що все гниль, — каже львів"янин Олег, 29 років. Прізвища просить не вказувати.  — "Свобода" сподобалася радикальністю, та тим, що в них є чітка ідеологія. У районний осередок написав заяву. Пройшов два місяці випробувального терміну. Потім на загальних зборах члени партії за мене проголосували.

Спершу чоловік розставляв у центрі Львова намети, в яких "свободівці" роздавали агітаційну продукцію. Розвозив партійні газети розповсюджувачам.

— Гонорару за це не отримував. Якісь гроші давали тільки на виборах, — каже. — Але є інша вигода. По-перше, стає багато знайомих-депутатів, які можуть щось підказати чи порадити. Далі, якщо активно крутитися серед партійців, є шанс стати депутатом сільської, міської чи навіть обласної ради. А депутати просувають вигідні для бізнесменів рішення і за це отримують гроші.

Львівський політолог 53-річний Анатолій Романюк називає два джерела, з яких живуть партії:

— Перше — членські внески. Але вони не значні, їх вистачає лише для забезпечення діяльності осередків. Друге — спонсорські. Олігархи формують бюджет партій і таким чином політичні сили стають залежні від певних людей. Або ж просто купують прохідні місця у списках. В Європі спонсорські кошти мінімальні.

Зараз ви читаєте новину «За рік "регіоналів" на Івано-Франківщині стало на 13 тисяч більше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути