Єдина в Україні школа, де навчають дітей мисливству, розпочала новий навчальний рік у селі Міжгір"я Богородчанського району на Івано-Франківщині.
— У нас природа дозволяє таку школу мати — кругом гори, звірів багато. Наш заклад уже одинадцятий рік працює, ми стільки мисливців виховали! — розповідає Любомир Петришин, 52 роки, директор Міжгірської неповної середньої школи.
Школа мисливства "Космечара" діє при ній як гурток. Створена на базі однойменного мисливського господарства. Щороку виховує до 20 учнів восьмих-дев"ятих класів. Місцеві кажуть, відколи працює школа, в селі поменшало браконьєрів і збільшилося рідкісних диких тварин.
— Дитина, яка тут навчається, завжди зуміє вдома переконати батька не йти та не відстрілювати тварину, якій вона вчора допомогла, — пояснює засновник школи "Космечара" Петро Зіняк, 42 роки.
Діти приходять на заняття двічі на тиждень. Уроки обов"язково супроводжуються походами в гори. Підлітки практикують роботу єгерів, підгодовують косуль, оленів, лисиць і зайців.
— За селом у нас є велике городище борсуків. Цих тварин масово винищують заради жиру, а дехто просто для забави руйнує їхні нори. Людям подобається спостерігати, як тікає нещасна тварина, — каже учень "Космечари" Андрій Зіняк, 15 років. — Ми обгородили городище, поставили таблички й по черзі охороняємо його.
Головна біда для місцевих мешканців — вовки. У горах їх багато, а ближче до зими вони підходять до села, душать собак, кіз. Люди нарікають, що в них часто пропадають свійські тварини. У "Космечарі" дітей учать, як правильно поводитися із хижаками.
— Найлегше навчити, як тварину вбити — витягуєш рушницю та стріляєш. Важче пояснити, як вовка перехитрити, як із ним подружитися, — каже керівник школи мисливства Галина Брик, 38 років.
— На полюванні дітей учимо також, як поводитися із вбитою твариною. Гуманне ставлення до вбитого звіра хочемо ввести в програму навчання спеціальним курсом, — додає Зіняк. — Учитимемо, як віддавати тварині останню честь та як правильно фотографувати здобич.
Після закінчення навчання випускники "Космечари" за пільговими умовами можуть вступати до ВНЗ Західної України із подібним профілем навчання.
Коментарі
1