23 жовтня в Ужгороді урочисто відкрили найменший провулок міста — Гірчичне зерно. Це пасаж, що з'єднує дві центральні вулиці — Олександра Фединця та Федора Корятовича. Його довжина — 46 м. Місцевий адвокат Василь Дідичин, 40 років, звів тут торгово-розважальний центр.
Уздовж провулку стоять 15 бутиків із просторими скляними вітринами. Розміщені впритул один до одного по обидва боки брукованої дороги. Фасади пофарбовані в жовті й зелені кольори. На стіні кожної крамниці — ковані ліхтарі.
— Тут бур'ян до шиї ріс, дикі сливи, горіх. Під деревами п'яниці горілку розпивали. Поруч у смітнику постійно копирсалися бомжі, — каже 93-річний Микола Деревляник. Його будинок на вул. Фединця впритул до провулку. — Рік тому Василь узявся за діло. Люблю гуляти довкола. Часто зустрічаю Василя. "Дядя Коля, ходіть на каву", — запрошує. Але я люблю пити каву вдома, розчинне "Нескафе". Єдине, що незручно мені, — через вікно в моїй ванній тепер нічого не видно, бо за ним стоїть нова стіна.
33-річна Ольга Попович прогулюється пасажем із сином 4-річним Віктором.
— У неділю знайомі з дітьми три години тут провели, — каже Ольга. — Посиділи в дитячому кафе, накупили шоколадних сувенірів. Казали, тут у перукарні є крісло для діток у формі автомобіля. От привела сина стригтися. У сувенірному магазині "Гофер" купила дві сільнички по 5 гривень, — показує дерев'яний виріб із візерунками.
У "Гофері" продають вироби переважно закарпатських умільців.
— Це гарна серветка під тарілку, — розгортає в різнокольорову смужку домотканий килимок продавець Яна Новак, 30 років. — Коштує 10 гривень. Робить їх одна жінка з Ракошина, яку я сама знайшла. Про ткацтво всі призабули, а ми його розвиватимемо.
За столиками в кав'ярні "Тірамісу" о 11.30 сидить восьмеро людей. Ярослав Готра, 25 років, і 22-річна Людмила Приймич, п'ють капучино. Заплатили за напої 18 грн.
— Тут затишно, головне, що не курять. І тістечка смачні. Особливо штрудель із вишнями, — усміхається Ярослав.
Центр працює з 8.00 до 20.00. Біля магазину чоловічого брендового одягу "Анкл Сем" є майданчик, де встановлюють розбірну сцену.
— На урочистому відкритті тут виступали місцеві бардисти, було караоке. Дітей розмальовували аквагримом. Такі заходи будемо проводити постійно, — запевняє адміністратор Марія Грамотник, 35 років.
Коментарі