
Копію скульптури св. Онуфрія з села Рукомиш Бучацького району Тернопільської області роботи українського майстра XVIII ст. Іоанна Георга Пінзеля виставили у Львівській галереї мистецтв. Пофарбовану під камінь гіпсову фігуру метрової висоти виготовив скульптор із Бучача Роман Вільгушинський, 45 років.
— Скульптуру Онуфрія знайшли два роки тому, — розповідає директор галереї 82-річний Борис Возницький. — Вона прикрашала браму, яка вела до печерного монастиря. Ніхто й не здогадувався, що це робота Пінзеля. Щороку перед Великоднем фігуру білили вапном. За тими шарами набілів авторської роботи зовсім не було видно. Коли минулого літа скульптор зняв її, щоб розчистити, в селі припинилися дощі, почалася засуха. Люди просили повернути Онуфрія на місце, вважали його покровителем села.
Фігура виготовлена наприкінці 1750-х.
— Коли стало відомо, що це таки Пінзель, до настоятеля монастиря приїхали якісь люди, — продовжує Возницький. — Казали, дадуть стільки грошей, що збудує нову церкву, аби продав їм скульптуру. Він відмовив, а щоб фігуру не вкрали, сховав її у церкві. А Роман Вільгушинський виготовив копію для нашої галереї. Зараз він працює над створенням копій скульптур з Бучацької ратуші, які також створив Пінзель.
Про життя скульптора майже нічого не відомо. Першу згадку про Пінзеля в архівах віднайшли 1906 року. Біографічні відомості збирали довго. Досі не знають, звідки майстер був родом і де навчався.
— У 1950-х я шукав роботи Пінзеля у Монастирисьці, — згадує директор галереї. — За документами, він виготовляв там вівтарі та вівтарики. Нічого того в храмі не знайшли. Зате на цвинтарі я надибав свіжу могилу, в яку по коліна була вкопана фігура Матері Божої. Мабуть, хтось забрав її з церкви, ховав у себе, а тоді прикрасив нею могилу померлого родича. Я ту скульптуру повантажив на мотоцикл і повіз до Львова.
Згодом знайшли й інші фігури. У 1960-х возили їх для показу в Москву, Прагу й Варшаву.
У Львові діє музей скульптури Пінзеля. Твори митця запропонували виставити в паризькому музеї "Лувр" і Нью-Йорку.
— З Лувром ще тривають перемовини. Виставка в Нью-Йорку відбудеться вже наступного року, — каже Возницький.
Коментарі
Раньше воевали против абстрактных боевиков террористов, сейчас официально против армии РФ. Президент которой официально заявил территориальные претензии к Украине, как минимум, по административные границы Донецкой и Луганской областей.
Ну что-то таки сталось.
А, и шашлыки, их не будет. Чрезвычайное положение.
По суті нічого не сталося ,нарешті Україна спехалася тих ганебних мінських угод ,підписаних зрадником Порошенком.Війська Росії там уже 8 років є ,тепер всі офіційно знають що Путін це загарбник і злодій.
Осетія ,Абхазія ,і т д це найбідніші регіони ,тепер нехай це бидло днреівське хлібне прекрасного життя з путіним.
Для московії це великі видатки ,і це прекрасно.Ьут видатки ,там санкції і відплив капіталу ,яка чудова новина.
Путін феєричний [***] стратег
Вся істрія Раши - це загарбання чужих земель та знищення народів. Так утворилася імперія зла, що сягала від Польщі, України, Фінляндії до Тихого океану
Скажена ,побита собака Путін,яка була послана і Заходом і Україною зі своїми вимогами зрозуміла,що втрата авторитету в КаЦапстані призведе до втрати влади,от і змушена йти на такі кроки.Для України є свій плюс,ніхто не буде нас шантажувати мінськими договорняками,а російські військові і до того були на Донбасі.
Брехня про Крим! Хрущов не дарував Крим а пройшов обмін українського Таганрога із областю на Крим! Причому Україна віддала шикарні черноземи а отримала каміння і безводну пустелю де нічого не росло! І вдобавок побудувала Систему ГЕС і Кримський канал, затопивши 200 сел із плодородними землями!
Щодо земель так Україна вже була державою коли в московії ще по деревам лазили!