Традиційно під кінець Різдвяних свят на Косівщині Івано-Франківської області люди будують льодові містечка.
Започаткували їх зведення жителі села Соколівка Косівського району. Фігури із криги вони будують вже 15 років поспіль. Починають роботи на старий Новий рік і завершують на Йордан. У селі 20 присілків, їх жителі зводять льодові містечка по черзі. Цього року будували Нижня і Верхня Погар. Більше 60 людей були задіяні до роботи. Починали із ламання і оброблення криги.
— У нас у селі всі то вміють, тому відзначити когось особливого важко, — хвалиться секретар сільради села Соколівка 39-річна Галина Стефурак.
Лід для скульптур позичали на сусідньому ставку. Там від добрих морозів він намерз на 25 см.
— Брали бензопили, рубали лід, потім звозили його сюди — на берег річки Рибниця, і вже тут думали, які скульптури робитимемо, — розказує 62-річний Іван Андріюк, автор робіт.
Обов"язково серед льодяних скульптур має бути триярусна дзвіниця і дві каплиці. А далі автори можуть фантазувати. Виготовляють престол і вівтар, колодязь, де можна набрати освяченої води, витесують букви, числа і символ прийдешнього року. Прикрашають фігури дощиком і гірляндами. На оздоблення льодяного містечка в Соколівці витратили майже 8 тис. грн. Гроші "заробляли" місцеві колядники.
— Минулого року два дні простояло, на третій піднялася вода, і всі фігури попливли, — розводить руками Стефурак.
Цього року за звання кращого льодового містечка змагалися три косівських села: окрім Соколівки, ще Яворів і Вербовець. Переміг Вербовець.
— У нас було залучено до роботи майже 100 людей, витесали із 100 тонн льоду 15 фігур і букви. Склали з них — "Зі святами Христос Рождається 2009 рік", — розказує голова церковного комітету села Вербовець Микола Ворощук, 49 років. — Фігури робили інакше, ніж у Соколівці. Ми не витесували їх, нарізували плити, а вже з них складали потрібну скульптуру. Плити накладали на спеціальний розчин — воду зі снігом.
Коментарі