четвер, 11 грудня 2008 19:34

Кутові акваріуми займають мало місця

Кутові акваріуми займають мало місця

38-річний Михайло Каламуняк із міста Судова Вишня Мостиського району мріє замінити старий 100-літровий акваріум на новий кутовий із випуклою стінкою. Чоловік пригледів такий у "Зоомагазині" в райцентрі.

120-літрова ємність польського виробництва коштує 1000 грн. До комплекту входить підставка, а шви надійно склеєні.

— У нас є незадіяний кут у помешканні, — каже чоловік. — Ось туди я хочу помістити кутовий акваріум. Він складається із трьох стінок, дві з яких пласкі й утворюють кут, а третя — випукла, як екран телевізора. Завдяки підсвітці акваріум освітлюватиме частину кімнати.

Під такий акваріум потрібна спеціальна підставка або тумбочка. Її поверхня має відтворювати форму дна акваріума.

— Я прочитав, що для акваріумів вагою понад 300 кілограмів, варто замовити підставку із металевого каркаса, який обшивають панелями із деревоволокнистих плит середньої щільності, натуральним деревом чи декоративним пластиком, — додає Михайло. — А для декору самого акваріуму я маю каміння різної форми. Деякі привіз із Криму, Туреччини. Перед тим, як опустити їх у воду, всі добре ошпарив кип"ятком, щоб не занести бактерій.

Початківцям радять купувати рибок не дорогих і не вибагливих

Для декорування акваріумів у мостиському "Зоомагазині" пропонують керамічний замок, затонулий корабель, скриню або розбитий літак. Коштують вони залежно від розмірів від 100 до 500 грн.

— Керамічні вироби нешкідливі для риб і рослин, зручні в обслуговуванні, — каже продавець магазину Наталя Кобель, 22 роки. — Для любителів водяної живності пропонуємо також природний камінь, ним устеляють дно на три-чотири сантиметри, живі рослини та штучні.

Воду в акваріум можна заливати з-під крану, але вона мусить відстоятися протягом п"яти–семи днів.

— Добре перед тим, як запускати рибок, зробити аналіз води, маємо для цього препарат "Акватест", коштує 40 гривень, — додає Наталя. — Треба пам"ятати, що рибки люблять чистоту. Щотижня слід промивати фільтр, а раз на три місяці проводити генеральне прибирання із заміною третини води на відстояну, сифоном очистити дно.

Початківцям радять купувати рибок не дорогих і не вибагливих, зокрема, гуппі, даніо, неонові. Коштують від 4 до 12 грн. Годують їх раз на день дафніями, печінкою й спеціальним кормом, який продають у магазині.

— Уночі рибки повинні відпочивати, тому варто вимикати лампу освітлення, — радить продавець. — Добре це робити в один і той же час. А от водяних черепашок не варто запускати до акваріуму із рибками. Через кілька днів там залишиться тільки черепаха, решту співмешканців поїсть.

Зараз ви читаєте новину «Кутові акваріуми займають мало місця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути