Фахівці управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області протягом трьох місяців перевіряли якість молока, молокопродуктів, сирів і морозива на прилавках крамниць і супермаркетів.
Із 1 т 250 л перевіреного молока 57% зняли з реалізації. Із 520 кг морозива якість 360 кг викликала сумніви. Половину твердих і плавлених сирів заборонили продавати. Забракували 75% перевірених молочних консервів.
— Основними недоліками були реалізація протермінованих продуктів, відсутність документів, що засвідчують якість товару, і реєстраційних номерів сертифікатів відповідності, — каже заступник начальника Львівського облуправління у справах захисту прав споживачів Василь Ріпка, 50 років. — Підприємці часто беруть товар, не дбаючи про його якість. Без документів є небезпека, що товар підроблений.
У торговельній мережі області реалізують молокопродукти лише вітчизняного виробництва.
За продаж неякісних продуктів оштрафували супермаркети "Сільпо", "Фуршет" і "Рукавичка".
У "Сільпо" виявили 23 кг фасованих твердих сирів і 8 кг бринзи із неналежним маркуванням. На упаковці виробів були невідповідні позначення. Схоже зауваження було до ковбасного сиру "Комо" у "Фуршеті". Тут також виявили прострочені молокопродукти. У магазині "Рукавичка" 120 упаковок згущеного молока були без супровідних документів щодо якості продукції. У крамницях торгували несвіжим морозивом "Рудь", йогуртами марок "Фанні" та "Галичина".
— З усіх молочних продуктів найякіснішою роблять сметану. Туди лише трохи стабілізатора добавляють — розповідає 53-річна Катерина, колишня працівниця молокозаводу. — Коров"яче молоко розмішують зі спеціальним порошком. Тоді його переганяють, розфасовують. Воно під виглядом натурального потрапляє в магазини. Коли псуються тверді сири та глазуровані сирки, їх ніхто не викидає. Усе переплавляють, додають ароматизатори. Так виходять плавлені сирки зі смаком шинки, грибів і зелені. На протермінованих товарах дати перебивають. Інколи набивають на кілька тижнів наперед.
Коментарі