Об'єднання іноземців в общини - природній демографічний процес. Він може стати проблемним і небезпечним, коли общини стають замкненими. Тоді виникає загроза створення анклавів. Останні часто перебувають поза правовим полем держави й здатні "виштовхувати" корінне населення.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив Олексій Позняк, завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціологічних досліджень.
"Такі ситуації трапляються, коли в якусь країну чи регіон потрапляє велика кількість мігрантів. Тоді вони замість інтеграції групуються і починають жити замкнено", - розповів експерт.
"Проблема замкнених общин у тому, що вони починають жити поза правовим полем держави. Це означає, що вони часто намагаються вирішити проблему за допомогою авторитету когось із общини. Для того, аби мінімізувати подібні ситуації, громадським організаціям треба підтримувати зв'язки з іноземцями. Місцевій владі йти назустріч ініціативам нацменшин. Наприклад, проводити спільні культурні заходи", - додав Олексій Позняк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повертати українських мігрантів варто квотами на навчання та бізнес-пільгами - експерт
Тому Україні потрібно максимально залучати мігрантів у суспільне життя. Тоді прибуття наступних груп не створюватиме великих проблем. Від цього залежить згуртованість і толерантність українського населення в найближчі десятиліття.
"Те, що через 20 чи 50 років зміниться етнічний склад України, є неминучим процесом. Але він може змінитися поступово й під контролем. Тоді ми матимемо нове, проте все-таки українське суспільство, - наголосив експерт. - Або це буде штучне стримування до того етапу, коли його стримувати буде вже неможливо. Тоді буде значний міграційний сплеск і багато малоінтегрованих діаспор. Так ми отримаємо суспільство, де різні групи людей будуть вороже ставитись одна до одної".
Коментарі