Берегові ракетно-артилерійські війська Військово-морських сил ЗСУ вже понад рік повністю контролюють частину Чорного моря, де розташовані "вишки Бойка".
Вони були у "сірій зоні", сказав речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в ефірі "Радіо Свобода"
Російські військові кораблі не заходять туди після того, як у червні 2022 року вдалося потопити корабель "Василь Бех".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ звільнили "вишки Бойка": чому це так важливо
"Був у них такий корабель, який транспортував озброєння та особовий склад на острів Зміїний. І після цього вони зробили вже висновки. І понад рік ми не спостерігали там присутності. Але не можна було виключати, що туди може зайти якась диверсійна група з використанням якихось інших маломірних, наприклад, човнів для того, щоб доставити особовий склад. Тому, звісно, ця операція теж була ризикованою достатньою мірою, і, звісно, покладатися лише на цю інформацію спецпризначенці не могли", – пояснив Плетенчук.
Найскладніше було дістатися до "вишок". Військові використовували гумові човни. Була загроза з повітря. Спецпризначенці ризикували життям.
У тій зоні досі є російська авіація. Літаки ворога ведуть розвідку і завдають вогневого ураження.
"Цю проблему так само треба вирішувати. Вона полягає у ширшій площині. Звісно, цю ситуацію могла б виправити наявність у нас відповідних засобів протиповітряної оборони. Мова про літаки F-16", – наголосив Плетенчук.
11 вересня Україна повернула під контроль так звані "вишки Бойка".
Це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму у Чорному морі.
Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Російський літак отримав ураження і змушений був відступити.
Коментарі