У Сил оборони України закінчуються запаси далекобійних ракет від США та Великобританії.
Немає надії, що адміністрація Дональда Трампа схвалить нові постачання, пише The New York Times.
У листопаді Україна отримала дозвіл на удари далекобійними ракетами по території РФ. Після цього Сили оборони здійснили кілька успішних атак по військових об'єктах у РФ, але вже через місяць кількість таких атак суттєво зменшилася.
Високопосадовці НАТО кажуть, що західна далекобійна зброя не змогла переламати хід війни на користь України. Також ці атаки не призвели й до ескалації бойових дій, як побоювалися деякі політики.
Адмірал НАТО Роб Бауер сказав, що за допомогою ракет ATACMS Україна завдала серйозної шкоди низці оборонних заводів і складів боєприпасів у РФ. Це змусило росіян перемістити багато військових об'єктів вглиб країни.
"Росіянам не подобається, що ATACMS потрапляють до їхньої власної країни повітрям, - не подобається, тому що вони ефективні. Це обмежує їхню здатність ефективно боротися на фронті, а це те, чого ви хочете. Питання в тому, чи цього достатньо для перемоги", - заявив він в інтерв'ю на початку грудня.
Видання зазначає, що США передали Україні близько 500 ракет ATACMS із запасів Пентагону. Хоча Україна не могла використати їх для ударів по території Росії, ЗСУ успішно вражали командні пункти та склади зброї на окупованих територіях - у Криму та на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі підтвердили атаки ракетами ATACMS по Росії
Представники США і НАТО вважають, що Україна могла б бути більш розсудливою щодо кількості використаних ракет, і більш вибірковою у виборі цілей.
Коли США дозволили атакувати ракетами територію Курщини, в України залишалось лише кілька десятків далекобійних ракет. Два американські чиновники кажуть, що ракет залишилось близько 50. Й Україна "не мала шансів отримати більше".
"З того часу, як США та Великобританія дали дозвіл, Україна завдала щонайменше пів дюжини ракетних ударів, використавши щонайменше 31 ATACMS та 14 Storm Shadows, згідно з даними Міністерства оборони Росії та російських військових блогерів. Українські військові не коментують використання ракет, але ані США, ані Україна не заперечують ці повідомлення", - йдеться у статті.
Водночас деякі аналітики кажуть, що Україна зменшила використання далекобійних ракет, бо вже вразила російські об'єкти, які давно хотіла знешкодити. Тепер, коли ракет залишилося мало, Київ діє обачно.
"Ми вирішили почекати та знайти кращі можливості, і це природно. Не чекайте швидкої віддачі, тому що нам потрібно зберегти ці можливості й витрачати їх розумно та дуже мудро", - сказав військовий аналітик Національного інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлесков.
Вночі у Брянській області РФ пролунав потужний вибух. Було атаковано 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управляння (ГРАУ) Міноборони РФ.
Там зберігалися артилерійські боєприпаси, включно з північнокорейськими снарядами до їхніх систем. Крім того, там присутні керовані авіаційні бомби (КАБи), зенітні ракети та боєприпаси до реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).
"Станом на 02:30 цієї ночі зафіксовано 12 вторинних вибухів та детонація в районі цілі. Ураження складів з боєприпасами для армії російських окупантів з метою припинення збройної агресії Росії проти України триватиме", - йдеться у повідомленні.
Коментарі