Незабаром українські старшокласники зможуть самі вибирати профільні предмети, орієнтуючись на майбутню професію. Тобто Міносвіти планує розділити шкільні дисципліни на профільні і факультативні. При цьому фізкультуру залишили в обов'язкових предметах.
Проект зараз проходить стадію обговорення на сайті Міносвіти, тобто кожен охочий може запропонувати свої корективи.
"Плануємо, що вже у 2018 році 10-ті і 11-ті класи стануть профільними, і діти зможуть вибирати предмети, які їм допоможуть у майбутній професії, – розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько. – 18 годин на тиждень буде присвячено обов'язковим предметам, і ще 20 – виберуть. Останній блок розбивається на частини – спецкурси, вибірково-обов'язкові і додаткові години. Так, якщо учень зробить математику профільною, то він не буде ходити на неї, як на обов'язковий предмет. Години з математики збільшаться і будуть викладатися групі поглиблено. Щодо спецкурсів, то учень вибере всього один профпредмет, а решту навантаження візьме спецпредметами. Ще п'ять – додаткові години, які запропонують школи. Також діти повинні будуть вибрати з чотирьох вибірково-обов'язкових предметів два, один з яких будуть проходити у 10 класі, а інший – в 11-му".
До профпредметів учні будуть звикати ще з 8-9 класів. Профільні класи будуть ділитися на підгрупи (максимум – вісім осіб). Вчителів до нововведень також почнуть готувати ще в педінститутах і перепрофільовувати в школах. Наприклад, фізик буде читати астрономію, учитель літератури – культурологію або історію релігії і т. д. Ще одне нововведення від Міносвіти – введення профпроб. За словами Єреська, майбутній перекладач зможе провести екскурсію англійською, а журналіст – попрацювати в редакції.
Список предметів може розширюватися, і проект будуть допрацьовувати.
"Обдаровані діти зможуть пройти відразу два або кілька профілів і бути орієнтованими, наприклад, на перекладача і фізика".
Цікаво, що фізкультуру залишили в обов'язкових предметах.
"Наші діти і так мало рухаються, тому ми додали годину фізпідготовки (зараз – дві, а в планах – три)", – говорить Єресько.
Українські вчителі позитивно сприйняли ідею МОН, але кажуть, що можуть бути неприємні наслідки.
"Можемо отримати ситуацію, коли на юристів і економістів будуть орієнтуватися ще зі школи. А в країні і так цих фахівців більше, ніж потрібно, – каже завуч столичної школи Людмила Кривошея. – Вибирати професію учні повинні разом із психологом. Адже підліток може вибрати предмет лише тому, що йому подобається вчитель і його викладання".
Ще одна проблема, яку треба розв'язувати, – приміщення. Адже класи поділять на багато груп, у кожній з яких – своя окрема програма.

Коментарі
3приїхав до "исконно брацкаго народа".отличное фото нужно распечатать и поставить на стену для мишени из воздушки.
картопляні війни,прям ХІХст
Война за картошку, это ж как так надо жить, чтоб огород грабить, и убивать за еду, ))) православие на высоте, да мне этих, даунов, не жалко, зато в росии, и вечная борьба убогих, поеду туда когда нибуть. Найму самолет и сброшу им какую то еду, прсмотрю и сниму это на камеру,
Що тут скажеш, це біснуваті фашисти, а ті, хто туди поїхав до фашистів будуть знати, що таке сучасний фашизм, який має назву рашизм.
Ніхто не любить зрадливе ДАУН.басівське бид..ло. Навіть їхні родичі, лапотні расєйські кацапи...
Это же не бендеровцы били, это были братья по разуму, это было даже приятно, в этом битие что-то есть. Думаете эти "битые" что нибудь поняли? Поняли ли они, что для кацапа они всегда были и останутся "теми хахломи". Я думаю, что никто ничего не понял. Товарищи приезжайте в Рассейю, здесь вас радушно встретят братья!