Українська влада завершує розробку реформи, яка мала б допомогти залучити до війська чоловіків віком від 18 до 25 років.
Одна з ініціатив - чесний контракт. Він передбачає фінансові стимули, чіткі гарантії підготовки та діалог між солдатами й командирами. Про це заявив заступник керівника Офісу президента та колишній командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Павло Паліса в інтерв'ю Associated Press.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нинішні темпи мобілізації в ЗСУ не покривають навіть поточні втрати - ВВС
За словами Паліси, влада вивчає нові способи залучення людей до війська, оскільки нинішня система призову гальмує прогрес.
"Забезпечити командира підрозділу та контрактного солдата, встановити відкриті та професійні відносини між ними, а також окреслити чіткі межі, зрозумілі для обох. На мою думку, це є важливим для ефективного діалогу", – вважає він.
За словами заступника Єрмака, Україна має "величезний мобілізаційний ресурс", однак теперішній механізм призову не дозволяє використовувати цей потенціал на повну. Наразі Офіс президента разом із Кабінетом міністрів та Міністерством оборони аналізує, чому мобілізаційні зусилля виявилися недостатніми.
Реформа рекрутингу може стати відповіддю на заклики Вашингтону знизити мобілізаційний вік в Україні з 25 років до 18.
Нагадаємо, із 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах буде запроваджено базову загальновійськову підготовку. Вона складатиметься з теоретичного і практичного курсів. Теоретичний мають пройти і чоловіки і жінки. Практичний – обов'язковий для чоловіків. Водночас якщо жінки захочуть пройти практичний курс БЗВП, вони матимуть тоді пройти ВЛК, бути придатними до військової служби і стати на облік в ТЦК.
Проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) є обов'язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. У разі, якщо не скласти іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не вийде.
Коментарі