Україна показує тенденцію до європейського підходу вшанування жертв Другої світової війни, каже соціолог Володимир Паніотто. Коментує Gazeta.ua результати опитування фонду "Демініціативи" спільно з центром Разумкова. За результатами 41% українців вважають, що Україна має відзначати і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.
"Київський міжнародний інститут соціології теж входить до консорціуму з цими організаціями і проводить іноді таке опитування. Минулого року 39% вважали за потрібне відзначати обидві дати, але це різниця не значуща. Важливо, що рухаємося у зворотному напрямку порівняно з північним сусідом. У Росії відбуваються якраз процеси романтизації радянського минулого. Ставимо ще питання про ставлення до Сталіна. Ще 7 років тому лише на 5% більше у Росії було людей, які позитивно ставляться до Сталіна, ніж в Україні. У нас було тоді 23, а у РФ - 28%. Зараз у нас 16%, а в них 52% населення у 2020 році", - розповів Паніотто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сталін винен у початку Другої світової нарівні з Гітлером - історик
31% вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише День пам'яті та примирення 8 травня, ще 10% респондентів байдуже.
"14% рік тому вважали, що потрібно відзначати лише 8 травня День пам'яті та примирення. Частково стало більше тих, хто вирішив відзначати обидві дати. Кількість байдужих десь така сама. Можливо, це тому, що за попередньої влади більш активно відбувалась декомунізація, а нова не наголошує на таких акцентах", - підсумував.
62% українців вважають діяльність радянського диктатора Йосипа Сталіна негативною. Діяльність провідника ОУН Степана Бандери позитивною для України вважають 32% громадян. Стільки ж вважають його діяльність негативною.
Коментарі