Для переселенців з Горлівки Оксани Меркулової та її чоловіка Костянтина Миколайовича Черкащина стала новою домівкою. 2015 року приїхали в село Степанецьке Канівського району. Придбали в кредит хату, в якій10 років ніхто не жив. На зарощеній і захаращеній території виростили міні-сад з клумбами, трояндами на арці та шпалерах, озерами з фонтаном, доріжками. Зробили зону відпочинку.
"Світлини з домашніми квітами в Горлівці для мене як пам'ять про минуле життя. Важко їх переглядати. Коли почався обстріл центру Горлівки, де ми з чоловіком мали хату, ми перебралися до батьків на околицю. Причепом вивезли всі вазони. Я мала більше 300 сортових гібіскусів, понад 200 орхідей, драцени, кордиліни, фікуси, безліч декоративних листяних та квітучих рослин. Лише на один полив в мене щодня йшло по 3 години. Через рік почала освоювати садівництво. Купила ялинки з різною хвоєю, вербу з різнокольоровим листям, кактуси, які ростуть і квітнуть на вулиці. Я навіть вимовити назви рослин не могла. 2015 року ми були змушені все те покинути, через проукраїнську позицію ризикували життям. В нашу з чоловіком "копійку" вмістилася лише маленька частина моєї колекції вазонів. Решта залишилася "помирати", - розповіла Gazeta.ua Оксана Меркулова.
Живцювати і щеплювати рослини навчилася самотужки за 2 роки до війни.
"До того я була байдужа до них, доглядати за ними не вміла. В мене гинули навіть найпростіші рослини. Все змінилося, коли дочка подарувала на день народження орхідею. Я не знала, як за нею доглядати, не мала інтернету, подруг, які б вирощували квіти. Почала консультуватися в квіткових магазинах, купляла журнали і книги. Потроху почала купляти нові кімнатні рослини. Щеплювала і живцювала. Вже були заставлені всі підвіконники, згодом вся кімната. Такого різноманіття не було в жодному магазині Горлівки. Продавала й купляла все нові види. Поповнювала свою колекцію, практично не витрачаючи на це коштів. Захопилася садовими квітами і рослинами", - говорить Оксана.
В Степанецькому квітами, рослинами і декоративними деревами засадила 25 соток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсіонер виростив унікальне мамонтове дерево
"Хащі і бур'яни розчищали і перекопували по квадрату. Вивели масу шкідників. І садили рослини. Я знаю, що з професійної точки зору порушую всі правила створення ландшафту. Але я ще вчусь. Створюю сад моєї мрії. Таким, яким його бачу. Маю ще безліч ідей. І неймовірно щаслива від цього. Тому впевнено можу сказати що це під силу кожній людині, яка мріє мати теж красу біля свого будинку", - сказала Оксана Меркулова.
Колекцію цифрових панорам національних природних парків України створить Міндовкілля за підтримки Google. Кожен зможе здійснити віртуальні подорожі унікальними природними куточками України та роздивитися неповторну природу нашої країни.
Коментарі
1