Сечін відзначив, що в основному на світових майданчиках торгується нафта марки Brent та WTI, "а всі російські сорти нафти приводяться з коефіцієнтами". За словами Медведєва, "справедливість цих коефіцієнтів, як мінімум, викликає сумнів".
11 березня міністр нафти Ірану Голям Хосейн Нозарі повідомив, що існують передумови для прийняття Росії в ролі постійного члена в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК).
Як заявив в інтерв"ю "Полит.ру" експерт інформаційно-дослідницького центру "Панорама" Анвар Аміров, прагнення Росії потрапити в ОПЕК пов"язане з бажанням впливати на нафтові ціни, які грають велику роль в економіці країни. Як відомо, за останні дев"ять місяців ціни на нафту різко знизилися, Росія зацікавлена в тому, щоб ці ціни не були на такому низькому рівні, на якому знаходяться зараз. Ціни можливо підвищити за умови колективного скорочення видобутку нафти організацією, яка зазвичай це робить - ОПЕК.
За його словами, у Росії є бажання увійти до ОПЕК, але немає технічної можливості. "У нас є дуже сильне бажання, аби підвищилися ціни, але у нас немає технічної можливості. Вірніше, у нас великі складнощі з тим, щоб виконувати рішення ОПЕК зі зниження продажів нафті, тому що це можна виконувати двома способами: або зупиняти свердловини, або зберігати нафту в резервуарах", - сказав Аміров.
За матеріалами Полит.ру, Интерфакс
Коментарі