Суд зобов'язав детективів НАБУ почати досудове розслідування за фактом системних порушень слідчими Нацполіціі і ГПУ в справі банкіра Горбачевського, а також за фактом проведення судово-економічної експертизи аудиторською компанією "Сова", на основі висновків якої слідчі висунули Горбачовському підозру, повідомив "Цензору" адвокат Денис Статніков (фото нижче).
- На початку Печерський суд задовольнив клопотання прокуратури на взяття під варту Горбачевського на підставі того, що у нього в результаті обшуку виявили анульований закордонний паспорт і це, нібито, давало йому право сховатися від слідства за межами України. Навіть після того, як отримали лист від державної міграційної служби, яка підтвердила, що цей документ є недійсним, ГПУ продовжувало наполягати на утриманні підозрюваного під вартою. Йому також інкримінують невиконання режиму домашнього арешту в нічний час, хоча це неправда. Ми неодноразово інформували Нацполіцію в технічну несправність браслета.
Раніше повідомляли, що слідство наполягає на тиску Горбачевського на свідків у справі, під яким правоохоронці розуміють пост у Facebook з фрагментом показань свідків.
- Це взагалі вкрай одіозний прецедент, який суперечить європейській обвинувальної практиці і наближає Україну до методів тиску на опозицію в РФ, - констатував адвокат.
- Жодного з наших клопотань за два місяці наслідком розглянуто не було. Ніяких дій зі встановлення вини Горбачевського слідство не вживало. У клопотанні про пролонгацію вказують необхідність проведення тих же слідчих заходів, які вже були озвучені прокуратурою два місяці тому, але досі проведені не були. Таким чином, єдиним мотивом пролонгувати перебування банкіра в ізоляції є ізоляція. Не виключено, що це здійснюється в інтересах третіх осіб, що прагнуть паралізувати його бізнес або заволодіти його активами, - повідомив Статніков.
Нагадаємо, глава правління DV Bank Сергій Горбачевський звинувачується в доведенні до банкрутства Інтеграл-банку шляхом незаконних операцій на Forex, що призвели, згідно із заявою ліквідатора від ФГВФО, до сумарного збитку 280 млн грн.
Однак, слідство не уточнює, чи була проведена експертиза Укрінформ з цього приводу і чи бракує правоохоронним органам матеріалів розслідування ФГВФО, проведеними по "гарячих" слідах ліквідатором банку.
Коментарі